Мережа магазинів одягу H&M виставила свої активи в Росії на продаж, пише «Комерсант». Потенційними покупцями називають найбільші російські fashion-ретейлери — Melon Fashion Group та групу «Спортмайстер».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- На продаж виставлені права довгострокової оренди на близько 170 магазинів у 65 містах РФ, розподільний центр площею 57 700 кв. м, а також товарні запаси загальною вартістю $210 млн.
- За даними джерел видання, пропозиції про купівлю російського бізнесу H&M, швидше за все, отримали Melon Fashion Group (840 магазинів під брендами Zarina, Befree, Love Republic і Sela) та група «Спортмайстер» (600 точок).
- H&M навряд чи вдасться знайти одного покупця на всі свої активи, особливо з урахуванням відмови компанії від постачання своєї продукції РФ, зазначають співрозмовники видання. Вони припускають, що ритейлер розпродаватиме запаси товарів, що залишилися, і поступово пакетами продаватиме права оренди.
Контекст
Група H&M (Monki, Weekday, Cos, Other Stories і Cheap Monday) працювала у РФ з 2009 року. На частку російського бізнесу минулого фінансового року припало близько 4% від продажів ритейлера. H&M зупинила продажі в Росії на початку березня через війну в Україні. За даними компанії, через припинення продажів у РФ, Білорусі та Україні загалом дохід ритейлера впав на 5% порівняно з тим самим періодом минулого року.
18 липня компанія оголосила про вихід з російського ринку. У серпні H&M збирається тимчасово відкрити деякі магазини, щоб продати залишки товарів.
Близько 40 міжнародних компаній уже закрили бізнес у РФ, 700 тимчасово припинили діяльність. Компанії, які вийшли з російського ринку, мали річний дохід у розмірі $58,4 млрд і $33,1 млрд капіталу, свідчать дані KSE Institute.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.