Категорія
Новини
Дата

H&M залишає російський ринок. Магазини відкриються для розпродажу залишків товару

Шведський ритейлер Hennes & Mauritz (H&M) прийняв рішення про повний вихід із російського ринку через війну РФ проти України. Це коштуватиме компанії $190 млн, ідеться у заяві на сайті ритейлера.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • H&M вважає неможливим «з огляду на поточну ситуацію» продовжувати бізнес у Росії, заявили в компанії. 
  • Магазини H&M відкриються в РФ на деякий час, аби розпродати залишки товарів.
  • Компанія оцінює витрати у 2 млрд крон ($190 млн) через вихід з російського ринку. 

Контекст

H&M заснована у 1947 році у Швеції. Крім бренда H&M, компанії належать також марки COS, Monki, Other Stories, Weekday, ARKET та Afound, а також мережа магазинів товарів для дому H&M Home.

Компанія працює в РФ з 2009 року. На частку російського бізнесу минулого фінансового року припало близько 4% від продажів ритейлера.

H&M зупинила продажі в Росії на початку березня через війну в Україні. За даними компанії, через припинення продажів у РФ, Білорусі та Україні загалом дохід ритейлера впав на 5% порівняно з тим самим періодом минулого року.

«Рішення H&M може чинити тиск на конкурента Inditex і навіть на роздрібних торговців продуктами харчування Metro та Auchan, щоб вони розглянули можливість самостійного виходу, – сказав аналітик Bloomberg Intelligence Чарльз Аллен. – Вихід наголошує на важливості створення Латинської Америки як альтернативного майданчика до зростання».

Акції H&M зростають на 2,1% на торгах у Стокгольмі у понеділок. З початку року їхня вартість знизилася на більш як чверть.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні