Категорія
Новини
Дата

Кабмін переглянув правила, що дозволяють імпортерам електроенергії уникати відключень

1 хв читання

Підприємства, які імпортують 80% електроенергії від свого споживання, зможуть уникнути відключень. Таке рішення 30 травня ухвалив Кабінет Міністрів, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Постанова №611 вже опублікована на урядовому порталі. До цього діяла минулорічна постанова, яка передбачає таку можливість для підприємств, які імпортують від 30% до 50% електроенергії від споживання залежно від пори року. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Деталі

  • Графіки відключень не будуть застосовуватися до підприємств, які імпортують 80% від свого споживання електроенергії, заявив Шмигаль. 
  • За його словами, це дозволить таким підприємствам безперебійно та стабільно працювати, і водночас зменшиться дефіцит потужності в енергосистемі.
  • Також премʼєр повідомив, що уряд веде перемовини, аби збільшити обсяги імпорту з нинішніх 1,7 ГВт до понад 2 ГВт. Він наголосив, що для цього є всі технічні можливості.

Контекст

Зараз є чинною постанова Кабміну №1127 від 27 жовтня 2023 року, яка гарантує промисловим споживачам стабільне постачання електроенергії за умови, що вони імпортують її частину. Обсяг імпорту, потрібний для уникнення відключень, має складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді у жовтні – квітні та 30% – у травні – вересні.

Документ передбачає, що до підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання у разі їх запровадження. Можливі лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, введених системним оператором у разі екстреної ситуації для запобігання аварії в об’єднаній енергетичній системі.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко закликав бізнес та підприємства імпортувати електроенергію, щоб уникнути відключень.

У квітні цього року Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон підтримала позицію України щодо необхідності рішення ENTSO-E для збільшення пропускних можливостей міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з європейських країн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні