Категорія
Новини
Дата

Уряд планує підвищити тариф на електроенергію для населення майже вдвічі. Кого це стосуватиметься

1 хв читання

Уряд планує з 1 червня підвищити тариф для побутових споживачів, які споживають на місяць понад 100 кВт-год, з 2,64 грн до 4,8 грн/кВт-год. Про це Forbes 29 травня повідомив радник одного з членів уряду.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти 

  • На засіданні уряду 30 травня буде розглянуто проєкт рішення, який передбачає зростання тарифу для населення на 80%, до 4,8 грн/кВт-год. За умови споживання понад 100 кВт-год на місяць, уточнив співрозмовник. 
  • Для споживачів, які споживають менш як 100 кВт-год, тариф залишиться незмінним – 2,64 грн/кВт-год. 
  • «Проєкт рішення такий, але фінальне рішення може відрізнятись», – повідомив співрозмовник. 
  • У 2023-му 50,4% українських домогосподарств споживали менш як 100 кВт-год на місяць.

Контекст 

Сьогоднішній рівень тарифів на електроенергію для населення не покриває собівартості її виробництва, зокрема компаніями «Енергоатом» та «Укргідроенерго», які виплачують різницю між ринковою ціною кіловат-години й тарифами для населення в межах виконання спеціальних зобовʼязань із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів, говорив раніше міністр енергетики Герман Галущенко.

Останній раз Кабмін підвищив тариф для населення 1 червня 2023 року, до 2,64 грн/кВт-год із ПДВ. До цього було 1,44 грн/кВт-год за споживання 250 кВт-год за місяць, а далі 1,68 грн/кВт-год.

Нацкомісія вже підвищила тарифи для бізнесу. З червня на 20–130% зростуть граничні ціни на електрику в години вечірнього піка та вночі. Це має вплинути на обсяги імпорту, щоб зменшити дефіцит в енергомережі. Скільки доведеться заплатити, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні