Категорія
Новини
Дата

«Кернел» вирішив купити «КаскадАгро» та ще 12 агрокомпаній Хомутинніка

1 хв читання

Агрохолдинг «Кернел» планує придбати агрохолдинг «КаскадАгро» в українського бізнесмена та ексдепутата Віталія Хомутинніка. Відповідну заявку Kernel Holding S.A. на отримання дозволу на купівлю ТОВ «КаскадАгро» і ще 12 агрокомпаній розгляне Антимонопольний комітет України (АМКУ) на засіданні 11 лютого, пише «Інерфакс-Україна».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Окрім «КаскадАгро» планують купити такі компанії: агрофірму «Відродження», «Сосницькі аграрні інвестиції», «Червонянські аграрні інвестиції», «Нива», «Красноколядинське», «Агродмитрівське», «Україна», «Коропські аграрні інвестиції» (всі в Чернігівській обл.) і «Агро-Поліс», «Червонослобідське-2», «Засулля-5», «Агросвіт» (усі в Сумській обл.).
  • Згідно з Єдиним держреєстром юридичних і фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром усіх агропідприємств є Хомутиннік, переважно через кіпрську Cacique Limited.
  • На початку серпня 2020 року АМКУ вже видав схожий дозвіл на купівлю цих компаній керівнику юридичного бюро «Гарез і Партнери», засновнику мережі пекарень «Волконський» Олександру Гарезу через підконтрольну йому компанію Agartha Fund L.P. (Абу-Дабі, ОАЕ).

Контекст

Частина компаній («Червонослобідське-2», «Засулля-5», «Агросвіт», «Коропські аграрні інвестиції», «Червонянські аграрні інвестиції», «Сосницькі аграрні інвестиції» та «Нива») уже належали «Кернел» після придбання влітку 2017 року агрохолдингу «Українські аграрні інвестиції». Проте восени того ж року Хомутиннік придбав ці компанії в «Кернел».

Довідка

Відповідно до інформації на сайті Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), агрохолдинг Хомутинніка «КаскадАгро» має земельний банк 43 000 га, два елеватори загальною потужністю одноразового зберігання 105 000 тонн і дві ферми. Cascade Investment Fund у жовтні 2015 року придбав 5% акцій «Кернел», а до кінця 2017-го збільшив свій пакет до 6,59%.

Акції Kernel торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером «Кернел» через Namsen LTD є Андрій Веревський із часткою близько 40%.

Важливі цифри

За даними Spark-Interfax, чистий прибуток ТОВ «Кернел-капітал» у 2019 році склав 139 000 грн у порівнянні з 307 000 грн чистого збитку в 2018-му. Чистий прибуток ТОВ «Каскадагро» в 2019 році склав 950 000 грн у порівнянні з 138 000 грн чистого прибутку в 2018-му. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні