Категорія
Новини
Дата

«Київміськбуд» може відновити будівництво з третього кварталу 2024 року

житло, «Київміськбуд», будівництво /kmb.ua

Для повноцінного запуску будівництва на всіх об’єктах «Київміськбуду» потрібно біля 2 млрд грн на рік Фото kmb.ua

З третього кварталу 2024 року можливе поетапне розморожування проєктів «Київміськбуду», пише «Інтерфакс-Україна». Компанія шукає кошти для відновлення будівництва. Для повноцінного запуску на всіх об’єктах потрібно приблизно 2 млрд грн на рік.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Очільник «Київміськбуду» Василь Олійник оглянув усі будівельні майданчики компанії – це 25 адрес (понад 120 будинків). «Були проведені фізичні обміри всіх обсягів робіт, що дає можливість планування», – сказав Олійник.
  • Пріоритетом для забудовника є пошук джерел фінансування. Залежно від того, коли і у якому обсязі компанія матиме кошти для продовження будівництва, буде сформовано план і терміни добудови об’єктів, сказав Олійник.
  • «Київміськбуд» розглядає кілька варіантів джерел фінансування. Співпраця з комунальним підприємством «Житло-інвест», яке може придбати певну кількість квартир під програму «Оренда з викупом». Це може дати прибуток у 500 млн грн. Також місту запропоновано викуп готових дитсадків, які перебувають на балансі «Київміськбуду». Це допоможе залучити ще 200–300 млн грн на добудову об’єктів. 
  • «Але залученої суми – 700–800 млн грн – вистачить лише для перезапуску декількох майданчиків», – каже Олійник. Для повноцінного запуску будівництва на всіх об’єктах потрібно біля 2 млрд грн на рік, тобто близько 4 млрд грн на 2024–2025 роки. 
  • Також «Київміськбуд» веде перемовини з банками щодо кредитування під державні гарантії й заставне майно та шукає інші шляхи залучення фінансування. Ключовим може стати збільшення статутного капіталу компанії, каже Олійник, це стало б реальною допомогою зараз.
  • По мірі фінансових можливостей всі об’єкти поступово мають бути добудовані і введені в експлуатацію, заявляє компанія. «Ми визначаємо черговість, розбиваємо вихід на об’єкти на етапи – пʼять об’єктів, далі ще пʼять об’єктів і так далі», – заявив Олійник. 

Контекст

Через війну компанія «Київміськбуд» зупиняла будівництво і повноцінно його не відновила

Роботи на окремих об’єктах проводили до кінця 2023 року (ЖК «Урлівський-1» та «Урлівський-2», ЖК «Абрикосовий», ЖК Mirax, ЖК Twin House), повідомили в пресслужбі компанії. 

У лютому 2024 року наглядова рада ПрАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» призначила на посаду голови правління – президента компанії Василя Олійника. 

Своїм першочерговим завданням він бачить розробку спільно з Наглядовою радою плану відновлення роботи компанії і перезапуск будівництва об’єктів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні