Категорія
Новини
Дата

Китай збільшив імпорт української високоолеїнової соняшникової олії майже втричі

1 хв читання

Китай збільшив імпорт української високоолеїнової соняшникової олії в поточному сезоні майже втричі, тоді як ЄС – скоротив на 13%. Про це пише АПК-Інформ з посиланням на оперативні дані.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Експорт високоолеїнової соняшникової олії з України за чотири місяці сезону-2023/24 становив близько 120 000 т, що на 18% перевищує показник в аналогічний період 2022/23 МР. Водночас це все ще менше середнього показника експорту у вказаний період у довоєнні роки.
  • Як зазначає видання, приріст відбувся в основному завдяки Китаю, куди у вересні-грудні поточного сезону було відвантажено понад 21 000 т, що майже втричі більше, ніж в аналогічний період попереднього МР.

Контекст

За підсумками 2022/23 МР Китай вийшов у лідери серед імпортерів української ВО соняшникової олії, потіснивши Іспанію, і в поточному сезоні все ще тримається на першому місці.

Іспанія та Румунія займають друге та третє місце серед найбільших імпортерів соняшникової олії, куди було відвантажено по 20 000 т продукції. Однак якщо в напрямку Іспанії приріст становив 22%, то в напрямку Румунії експорт збільшився у 2,6 раза.

Загалом до Євросоюзу експорт високоолеїнової олії за чотири місяці сезону-2023/24 скоротився на 13%.

Вгрудні 2023/2024 маркетингового року з України було експортовано майже 672 000 т соняшникової олії. Це на 25% більше, ніж у листопаді, і максимальний місячний обсяг відвантажень із січня 2022-го.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні