Категорія
Новини
Дата

«Кернел» інвестував $44 млн в активи в портах «Чорноморськ» і «Рені» для посилення логістики

Агрохолдинг «Кернел» придбав за $19,4 млн складські потужності для перевалки рослинних олій у порту «Чорноморськ», а також за $24,75 млн – термінал із перевалки соняшникової олії в порту «Рені». Про це йдеться у повідомленні холдингу на Варшавській фондовій біржі, пише «Інтерфакс-Україна».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Кернел» придбав активи у порту «Чорноморськ» «для підвищення стійкості бізнесу з переробки олійних культур».
  • «Одноразове зберігання соняшникової олії в обсязі 105 000 т надасть змогу групі не зупиняти роботу переробних заводів у разі перебоїв у транспортуванні, як це було у 2022-2023 фінансових роках, і згладжувати логістику», – йдеться у повідомленні.
  • Соняшникову олію накопичуватимуть у сховищах, а потім перенаправлятимуть автотранспортом у порт на Дунаї. Таким чином агрохолдинг має намір «знизити логістичні витрати альтернативного експортного маршруту».
  • У разі розблокування українських чорноморських портів холдинг планує використовувати ці активи як основну глибоководну перевалочну базу в Чорному морі соняшникової олії, яку йде на експорт.
  • В компанії зазначили, що угода з придбання активів у порту «Чорноморськ» підлягає антимонопольному нагляду України.
  • «Кернел» також уклав договір про придбання за $24,75 млн 100% корпоративних прав у ТОВ «Рені-Ойл» – терміналу з перевалки соняшникової олії з одночасним зберіганням 15 000 т у порту «Рені».
  • Термінал із приймальними, складськими та розвантажувальними потужностями дасть змогу експортувати соняшникову олію навіть у разі блокади чорноморських портів, наголосили в агрохолдингу. Закрити цю угоду «Кернел» планує до 31 грудня 2023 року.

Контекст

Раніше на аукціоні «Prozorro.Продаж» «Кернел» придбав ТОВ «Іллічівський олійно-жировий комбінат». Агрохолдингу дісталася земельна ділянка площею 8,58 га з комунікаціями, де розташований комбінат, комплекс будівель і споруд, а також транспорт, цистерни, резервуари, виробничі лінії, мікроавтобус та інше майно.

Найбільшим співвласником «Кернел» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%. 

До війни «Кернел» посідала перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) та її експорту (приблизно 12%). Компанія також була найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, холдинг займався вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

У січні «Кернел» підписала угоду зі своїми кредиторами, зокрема з Natixis, ING, EBRD та EIB, про звільнення від погашення до 30 червня 2023-го двох траншів гарантованих облігацій по $300 млн кожен зі ставкою 6,5% погашення, відповідно, у 2024-му та 2027-му роках.

У травні Kernel подала заявку на делістинг акцій із Варшавської біржі. Попередньо засновник компанії Веревський викупив у міноритаріїв 36% акцій за приблизно $130 млн (за умови, що всі інвестори продали по одній ціні). Чому це хороша угода для українського підприємця, читайте тут.

Чистий прибуток «Кернелу» за девʼять місяців 2023 фінансовий рік (липень-2022 – березень 2023 року) зріс на 36% – до $437 млн за падіння виторгу на 45% – до $2,7 млрд.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні