Категорія
Новини
Дата

Командування НАТО з координації допомоги Україні почне роботу у вересні

1 хв читання

Командна структура НАТО з координації підтримки України почне діяти в Німеччині з вересня, заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг, пише Reuters.

У червні союзники вирішили, що НАТО візьме на себе активнішу роль у координації постачання зброї в Україну, перебравши на себе управління від Сполучених Штатів у спробі захистити цей процес, оскільки скептично налаштований щодо НАТО Дональд Трамп балотується на другий термін як президент США.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Ми домовилися створити командування для координації та надання допомоги у забезпеченні безпеки та навчання для України», – сказав він після прибуття на зустріч Європейської політичної спільноти у Великій Британії.
  • «Це командування розпочне роботу у вересні, до його складу увійдуть 700 осіб у Німеччині… і воно надаватиме підтримку та допомогу в забезпеченні безпеки Україні, а також координуватиме зусилля союзників по НАТО».

Контекст

На саміті НАТО у Вашингтоні союзники домовилися про створення структури «Допомога НАТО з безпеки і тренування для України» (NSATU) для кращої координації постачання військової техніки та навчання. 

Союзники також оголосили про свою обіцянку довгострокової допомоги у сфері безпеки для України з мінімальним базовим рівнем €40 млрд протягом наступного року та про надання Україні сталого рівня допомоги.

17 липня Столтенберг призначив Патріка Тернера старшим представником, який керуватиме представництвом Альянсу в Україні, він розпочне виконання обовʼязків у Києві у вересні. Тернер координуватиме зусилля НАТО і надаватиме Альянсу оцінки та рекомендації щодо ситуації в Україні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд