Категорія
Новини
Дата

Основний виробник пального Кременчуцький НПЗ, імовірно, не запрацює до кінця року – голова ОВА

Через завдані російськими військами руйнування Кременчуцькому нафтопереробному заводу він, імовірно, не зможе запрацювати до кінця року. Про це розповів очільник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у ході зустрічі з редакторами регіональних ЗМІ, пише «Кременчуцька газета».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Кременчуцький НПЗ, я так розумію, цього року не запрацює… Людей там скорочувати не планують. Усі люди залишені на роботі й мають ремонтувати підприємство», – зазначив Лунін. 
  • Він додав, що для міста наразі стоїть завдання поновити роботу Кременчуцької ТЕЦ до холодів. Попередня сума поновлення її роботи – до 800 млн грн.
  • «Акту по ТЕЦ ще немає. Але попередня сума: від 500 млн до 800 млн грн. Ми про це повідомили Офіс президента та Кабмін. Облрада може надати від 30 млн до 50 млн грн, плюс місто надасть, і там є приватний інвестор – усі гуртом ми ТЕЦ маємо відродити», – каже очільник ОВА.

Контекст

На початку квітня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що інфраструктура Кременчуцького нафтопереробного заводу зруйнована. Знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні, а також низки великих нафтобаз призвело до нестачі пального на АЗС. Ситуація має владнатися протягом декількох тижнів, доки ринок не перелаштується на поставки з ЄС.

Кременчуцький НПЗ (ПАТ «Укртатнафта») – найбільший в Україні нафтопереробний завод проєктною потужністю 18,6 млн тонн. У компанії 43,05% акцій належать державі в особі НАК «Нафтогаз України», решта – Ігорю Коломойському та Олександру Ярославському.

У 2021 році обсяг переробки нафтової сировини Кременчуцьким НПЗ склав майже 3,2 млн тонн, що на 10% більш ніж у 2020 році. Частка кременчуцького палива на ринку бензинів України на початку лютого 2022 року становила 40%.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні