Найбільша приватна компанія країни «Метінвест» інвестувала $36 млн у 30 МВт газотурбінних станцій, які будуть встановлені у листопаді цього року. З новими установками потужність генерації компанії зросте до 80 МВт, а потреба – 550 МВт. Про це в інтервʼю Forbes розповів СЕО компанії Юрій Риженков.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Деталі
- «Ми вже законтрактували за $36 млн понад 30 МВт газотурбінних станцій, які мають встановити у листопаді на наших підприємствах, – каже Риженков. – Також у нас уже встановлено 50 МВт генерації на випадок екстрених ситуацій – щоб спокійно зупинити виробництво у разі втрати потужності з енергосистеми».
- «Метінвест» – найбільший споживач електроенергії в країні. «Наші підприємства споживають понад 550 МВт, а до війни, коли працювали маріупольські активи, – 1000 МВт, що співставно зі споживанням Києва», – каже Риженков.
- Щоб повністю покрити потреби компанії потрібно вкласти у генерацію $500 млн «В «Метінвесті» є думки, що, може, нам потрібно побудувати щось, аби забезпечити себе більше, ніж на 10–15%, а може, краще забезпечити себе на 50% власною генерацією. Думаємо над цим», – каже Риженков.
- Під час дефіциту електрики в країні компанія імпортує електрику, щоб уникнути відключень. Оскільки в Україні немає довгострокових контрактів на імпорт Метінвест іноді перплачує за електрику більш ніж вдвічі. «Аукціони на доступ до перетину ажіотажні, оскільки великим споживачам треба закупити 80% їх споживання, – каже Риженков. – Чим більша конкуренція за перетин, то більше за нього треба заплатити».
Контекст
Група «Метінвест» – найбільший український виробник та експортер металургійної продукції.
У першому півріччі 2024-го «Метінвест» скоротила виробництво чавуну на 4%, до 884 000 т, водночас виробництво сталі зросло на 1%, до 1 млн т, порівняно з аналогічним періодом 2023 року. У січні-червні 2024-го компанія отримала $179 млн прибутку, що у чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року ($47 млн). Виторг компанії збільшився на 22%, до $4,3 млрд з $3,6 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.