Найбільша приватна компанія країни «Метінвест» інвестувала $36 млн у 30 МВт газотурбінних станцій, які будуть встановлені у листопаді цього року. З новими установками потужність генерації компанії зросте до 80 МВт, а потреба – 550 МВт. Про це в інтервʼю Forbes розповів СЕО компанії Юрій Риженков.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- «Ми вже законтрактували за $36 млн понад 30 МВт газотурбінних станцій, які мають встановити у листопаді на наших підприємствах, – каже Риженков. – Також у нас уже встановлено 50 МВт генерації на випадок екстрених ситуацій – щоб спокійно зупинити виробництво у разі втрати потужності з енергосистеми».
- «Метінвест» – найбільший споживач електроенергії в країні. «Наші підприємства споживають понад 550 МВт, а до війни, коли працювали маріупольські активи, – 1000 МВт, що співставно зі споживанням Києва», – каже Риженков.
- Щоб повністю покрити потреби компанії потрібно вкласти у генерацію $500 млн «В «Метінвесті» є думки, що, може, нам потрібно побудувати щось, аби забезпечити себе більше, ніж на 10–15%, а може, краще забезпечити себе на 50% власною генерацією. Думаємо над цим», – каже Риженков.
- Під час дефіциту електрики в країні компанія імпортує електрику, щоб уникнути відключень. Оскільки в Україні немає довгострокових контрактів на імпорт Метінвест іноді перплачує за електрику більш ніж вдвічі. «Аукціони на доступ до перетину ажіотажні, оскільки великим споживачам треба закупити 80% їх споживання, – каже Риженков. – Чим більша конкуренція за перетин, то більше за нього треба заплатити».
Контекст
Група «Метінвест» – найбільший український виробник та експортер металургійної продукції.
У першому півріччі 2024-го «Метінвест» скоротила виробництво чавуну на 4%, до 884 000 т, водночас виробництво сталі зросло на 1%, до 1 млн т, порівняно з аналогічним періодом 2023 року. У січні-червні 2024-го компанія отримала $179 млн прибутку, що у чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року ($47 млн). Виторг компанії збільшився на 22%, до $4,3 млрд з $3,6 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.