Метінвест

Виторг 278 млрд грн., Металургія

Метінвест /Фото Getty Images
Прибуток 8,8 млрд грн.
1 місце
100 найбільших приватних компаній

Профайл

Кількість працівників
80 000 людей
Керівник
Юрій Риженков
Власник
Рінат Ахметов, Вадим Новинський
Річний приріст виторгу
-14%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
14 034 грн
Керівник HR
Олександр Пімкін

Один з найбільших виробників сталі в Європі «Метінвест» розпочав підготовку до глобальної кризи ще восени 2019 року. «Ми вважаємо, що заходимо в найжорсткішу кризу за останні 10 років», – заявив глава холдингу Юрій Риженков, 43, наприкінці жовтня 2019‑го. Компанія оголосила про скорочення адмінперсоналу на 30%, а трохи пізніше – програми капітальних інвестицій на 25–35%. Причина – викликаний торговими війнами спад на світовому металургійному ринку. У четвертому кварталі 2019 року світові ціни на сталь опустилися до мінімуму з 2016 року.

Залежність від зовнішньої кон'юнктури позначилася на прибутковості «Метінвесту». У 2019‑му його металургійні підрозділи згенерували мільярдні збитки. Підсолодили пігулку хороші результати гірничо‑збагачувальних комбінатів. У 2019 році EBITDA холдингу скоротилася на 52%, до $1,2 млрд.

У першій половині 2020 року негативний тренд посилився: EBITDA знизилася на 20%, до $715 млн, виручка – на 15%, до $4,97 млрд. У липні Риженков заявив про стабілізацію ситуації. Холдинг розраховує на відновлення попиту на світовому ринку сталі – у першу чергу завдяки програмам стимулювання, які ухвалені владою Китаю, США і Євросоюзом.

50 найкращих роботодавців

HR‑машина групи «Метінвест» працює з 80 000 співробітників у двох десятках країн. Найбільше працівників в Україні – на підприємствах в Авдіївці, Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі.

Відтік кадрів за кордон змушує компанію Ріната Ахметова боротися за залучення й утримання персоналу. У всіх містах присутності «Метінвест» відкрив Центри кар’єри, які працюють за принципом єдиного вікна. Якщо раніше працевлаштування на підприємства займало майже місяць, то нині тиждень.

Для мотивації співробітників у компанії розробили кар’єрні маршрути – типові схеми зростання до керівника за 11 кар’єрними напрямами. Працівники можуть «рости» не лише вгору, а й «у бік», працюючи в Італії, США та Болгарії, де представлений «Метінвест».

У компанії біла зарплата, а соцпакет можна зібрати «під себе» із 40 опцій. Серед них путівки до дитячих таборів, абонементи у спортзал, курси англійської або водіння, дитячі гуртки або підготовка школярів до ЗНО. Компанія оплачує ПЛР‑тестування та лікування COVID‑19.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній»
АТБ /Фото Ярослав Дебелий
Виторг 104,9 млрд грн
Прибуток 4,4 млрд грн
Kernel /Фото прес-служба Kernel
Виторг 93 млрд грн
Прибуток 3,2 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд