Категорія
Новини
Дата

НАБУ обшукало виробника тепловізорів Archer. Що про це відомо

НАБУ провело обшуки в офісах та за місцем проживання співробітників українського виробника тепловізійних прицілів Archer, повідомив напередодні керівник Archer Олександр Яременко. За його словами, правоохоронці «копіювали конструкторські креслення і документацію». Слідчі підтвердили факт обшуків, проте заперечують вилучення обладнання і креслень. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

 • Яременко повідомив, що наразі робота компанії призупинилася і вона не може допомогти з ремонтом, обслуговуванням або з «прошивкою» приладів Archer.
 • Компанія добровільно передала слідчим телефони, техніку, паролі та документи, що стосуються виконання державних контрактів, повідомив керівник Archer.
 • Він заявив, що ухвала суду, з якою прийшли слідчі, містить 90% брехні, а суд виносив рішення, не перевіривши інформацію.
 • Також Яременко наголосив, що правоохоронці «копіювали конструкторські креслення і документацію, програмні продукти, які є інтелектуальною власністю компанії і держави».
 • «Дуже сподіваюсь, що ця документація не потрапить за кордон до наших конкурентів», – зазначив він.
 • За словами Яременка, детектив НАБУ під час проведення слідчих дій заявила, що Archer ввозила в Україну матриці FLIR без ліцензії. А 10 років тому, коли компанія співпрацювала з компанією FLIR, неможливо було не те що завезти ці матриці, але й просто купити їх без отримання ліцензії Держдепартаменту США, пояснив він.
 • Також представниця НАБУ заявила, що компанія не може нічого виготовляти та є «прокладкою» Міноборони, наголосив Яременко.
 • В НАБУ підтвердили факт обшуків у Archer. «Детективи провели обшуки в приватних компаніях, дотичних до постачання продукції оборонної промисловості, у межах кримінального провадження щодо можливої розтрати державних коштів в особливо великих розмірах при закупівлі державою продукції оборонного призначення», – йдеться в повідомленні НАБУ. 
 • Слідство заявляє, що одна з цих компаній уклала низку контрактів на постачання силам оборони тепловізійних приладів. Загальна сума контрактів – майже 1,5 млрд грн, з яких компанія отримала передоплату (від 80% до 100%). 
 • Попри це, за даними НАБУ, відбулось порушення строків постачання на понад девʼять місяців, що призвело до несвоєчасного отримання ЗСУ техніки, необхідної у боротьбі з агресією РФ. 
 • Слідчі заявляють, що на початок серпня компанія так і не поставила продукцію на суму майже 200 млн грн. Це обумовило подання Міністерством оборони позову про стягнення дебіторської заборгованості та штрафних санкцій.
 • У НАБУ також наголосили, що під час обшуку основного офісного приміщення детективи не вилучали комп’ютерну техніку, а всі необхідні відомості скопійовано на місці за участю спеціаліста.
 • «Окреме копіювання конструкторських креслень і документації, програмних продуктів, які є інтелектуальною власністю товариства, не здійснювалось», – йдеться в повідомленні НАБУ.

Archer

Archer (Thermal Vision Technologies) – українська компанія-виробник електроніки і тепловізорів. Компанія займається збіркою продукції з імпортних запчастин. Керівник компанії Олександр Яременко повідомив, що Archer з 2014 року виконала загалом 71 контракт для оборонного сектору, зокрема вісім з яких – з Міністерством оборони України, і продовжує виконувати нові контракти 2023 року з силовими структурами України (Національна гвардія України, Національна поліція України, Служба безпеки України та ін.).

В Єдиному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців власниками ТОВ «Термал віжн технолоджис» значаться Олександр Яременко (51%) та Петро Лєсков (49%). 

Дохід компанії за підсумками 2022 року становив 113 млн грн в порівнянні з 495,7 млн у 2021 році. Збитки компанії минулого року досягли 27,8 млн грн проти прибутку в 9,8 млн за попередній рік.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні