Категорія
Новини
Дата

НБУ рекомендує українцям не брати готівкову гривню за кордон

Національний банк рекомендує українцям, що мають намір евакуюватися за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Внести гривню на рахунок можна у відділенні банку, маючи з собою паспорт або через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування (ПТКС), банкомати з функцією приймання готівки.
  • Українці за кордоном можуть безготівково сплачувати за товари та послуги за допомогою платіжних карток, емітованих українськими банками, а також знімати необхідні суми готівкою в іноземній валюті країни перебування. 
  • Конвертація відбуватиметься за курсом, установленим українським банком-емітентом (а не курсом готівкового обміну).

Контекст

НБУ з 1 березня послабив низку заборон на операції в іноземній валюті. Замість повної заборони на видачу готівкових коштів з рахунку клієнта в іноземній валюті встановлено обмеження обсягом до 30 000 грн на день.

8 березня НБУ дозволив купувати валюту без обмежень в регіонах, які перебувають під загрозою окупації.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні