Категорія
Новини
Дата

Німеччина надасть Україні додатково €100 млн на проходження зими

1 хв читання

Поширити

Німеччина обіцяє надати Україні додатково €100 млн як допомогу цієї зими, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Молдови.

Внаслідок масованих обстрілів РФ в останні місяці в енергосистемі України спостерігається дефіцит, через це запроваджуються графіки відключень.

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Ключові факти

  • За словами Бербок, Росія знову планує «зимову війну з метою зробити життя людей в Україні максимально жахливим».
  • Раніше Росія розпочала серію атак на українську енергетичну інфраструктуру, у тому числі електростанції.
  • У червні Київ заявив, що необхідно більше засобів ППО для проведення ремонту енергоінфраструктури з метою забезпечення попиту взимку.

Контекст

Російські війська не припиняють щоденних обстрілів обʼєктів енергетичної інфраструктури. Наразі триває масштабна ремонтна кампанія для відновлення стабільної роботи енергосистеми та підготовки до осінньо-зимового періоду.

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму €56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять €50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.

Під час останньої масштабної атаки 26 серпня понад 200 російських ракет і дронів завдали українській енергосистемі шкоди, яка спровокувала масштабні відключення світла. У чому особливість цієї атаки та як енергетики долають її наслідки, читайте в інтерв’ю із членом наглядової ради «Укренерго» Юрієм Бойком.

Із жовтня 2022 року по вересень 2024-го об’єкти української енергетичної інфраструктури зазнали 1024 російських атаки, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?