Посилення санкцій проти російського «Лукойла» в червні не вплинули на обсяги транзиту нафти через Україну, заявив голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов на Zoom-зустрічі з інвесторами 22 липня. Раніше премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватили Україну в блокуванні транзиту.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі:
- «Загальний транзит нафти в липні – стандартний, якщо порівнювати об’єми з минулими місяцями, і в ньому немає нафти Лукойла», – відповів Чернишов на питання одного з інвесторів: «яким ви бачите розвʼязання проблеми щодо транзиту в Угорщину та Словаччину?».
- «Україна не може транспортувати нафту «Лукойла», але об’єми загального транзиту залишаються незмінними», – підкреслив керівник «Нафтогазу»
- «Ми не думаємо, що в Європі є ризик дефіциту [нафти], – каже він. – Це більше політичне питання».
- «Якщо нинішні постачальники нафти не потраплять під санкції, Україна може продовжувати транзит», – додав очільник «Нафтогазу».
Контекст
Інформацію про нібито припинення транзиту в Угорщину опублікувало 17 липня видання Bloomberg з посиланням на заяву угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто в кулуарах засідання ООН у Нью-Йорку після того, як той зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Причиною назвали посилення українських санкцій проти «Лукойла».
18 липня про зупинку транзиту від «Лукойла» заявила і Словаччина. 22 липня премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив заблокувати постачання дизельного пального в Україну, якщо Київ «продовжить блокувати транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба».
Разом з тим, 18 липня пресслужба «Укртранснафта» у відповіді на запит Forbes повідомила, що транзит нафти в ЄС через територію України здійснюється у плановому режимі.
Угорщина, Словаччина та Чехія отримали виняток з європейського ембарго на нафту з РФ і продовжували імпортувати її нафтопроводом «Дружба». Сумарно ці країни закуповують по трубі 1,1 млн т російської нафти щомісяця, або приблизно 250 000 барелів на добу. З цих обсягів по 450 000 т на місяць отримують Угорщина і Словаччина, а решта – близько 200 000 т – надходить до Чехії. На «Лукойл» припадає більше третини прокачування «Дружбою».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.