СЕО найбільшого книжкового ритейлера країни Yakaboo Іван Богдан повідомив, що звільняється після сексистських висловлювань, які викликали обурення громадськості.
Ключові факти
- Під час зустрічі «Українська книга: після війни, геть від Москви» він назвав цільову аудиторію своєї платформи «жінками, які витрачають гроші чоловіків», що викликало шквал критики у соцмережах, пише «Життя. УП».
- Після цього Іван Богдан публічно вибачився за свої слова.
- «Мій невдалий вислів вчора під час панельної дискусії про портрет сучасного українського читача викликав у соцмережах справедливе обурення», – заявив СЕО Yakaboo.
- Він додав, що такі «формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації».
- «Повірте, я дуже жалкую про вчорашній інцидент. Ніколи так не мислив та не маю жодних упереджень в гендерному питанні… Ми у компанії прийняли непросте, але правильне спільне рішення – я йду з посади СЕО Yakaboo», – написав він.
Контекст
Із початком російського вторгнення книжкова галузь сильно постраждала через низькі продажі й зупинені друкарні в Харкові. Там видають 80% накладів. Видавництва працюють віддалено, проте далі перекладу, редактури та верстки переважно справа не йде, бо стоять друкарські верстати, писав Forbes. У 20% компаній внаслідок бойових дій пошкоджено офіси та склади.
Найбільший книжковий ритейлер Yakaboo у березні не продав жодної паперової книги, лише електронні, бо з 24 лютого було заблоковано логістику і склад був під обстрілами. З 15 квітня продали 57 500 книжок. За три тижні травня – близько 84 000.
З 15 квітня компанія поновила продажі та доставку паперових книг по Україні та до Європи. Також відновили поставки до книгарень, офлайн-магазинів, великих торговельних мереж, АЗС.
Електронні книги продавали на сайті весь час – з початку війни їх купили близько 50 000. Кількість користувачів у мобільному додатку Yakaboo зросла в 10 разів – до 600 000.
Втрати в обороті Yakaboo перевищують сотні мільйонів гривень. «Ми зазнали такого удару по ліквідності, тому що зупинилися продажі й банківський сектор припинив фінансування книжкової галузі. Зараз ми ведемо роботу з банками над поновленням фінансування», казав Богдан.
Також на початку війни ритейлеру довелося скоротити штат майже на 40%, він планував до вересня «зробити все, щоб повернутися до довоєнних показників і відновити штат компанії»
Видавництво Yakaboo Publishing під час війни сфокусувалося на електронному контенті.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.