CEO Yakaboo Іван Богдан /Олександр Чекменьов
Категорія
Життя
Дата

Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до всіх книжок та відмовились від співпраці з російськими видавництвами. Як ще війна вплинула на книжкову платформу, розповідає CEO Іван Богдан

2 хв читання

CEO Yakaboo Іван Богдан Фото Олександр Чекменьов

Книжкова платформа Yakaboo спрямувала 3 000 000 гривень на підтримку Збройних Сил України, фонду «Повернись живим» та на цільові програми тероборони. Співробітники займаються волонтерством

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

1 березня Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до електронних та аудіо-книжок у мобільному додатку. «Людям зараз дуже важко. Книги можуть допомогти пережити жахіття та знедолення, доторкнутись до іншої реальності та вгамувати тривогу, хоча б частково», – пояснює CEO Yakaboo Іван Богдан.

Щоб скористатись безкоштовним доступом, достатньо завантажити додаток в App Store або GooglePlay. Для тих, хто вже мав підписку на додаток, в AppStore відмінили оплату, а в Google Play такої можливості немає, тому підписка коштуватиме 2 гривні на місяць. «Ми дуже вдячні видавництвам, які підтримали нас у цій ініціативі, – говорить Богдан. – Ми розуміли, що маємо це зробити у будь-якому випадку. Зараз відчуваємо єднання, ніхто навіть не говорить про комерційні інтереси».

У перший же день у додаток зайшло 30 000 читачів. На початку у Yakaboo виникли технічні проблеми із смс, що підтверджують реєстрацію. Довелось оперативно зв’язуватись із партнерами та вирішувати несправність. «Ми розуміємо, наскільки це важливо зараз для людей, – каже Богдан. – Ми слідкуємо за зверненнями користувачів і допомагаємо вирішити питання з доступом, реєстрацією та іншим».

Як Yakaboo працює в умовах війни

Відправка книг Україною не працює, але Богдан запевняє, що робота поновиться за першої можливості. Співробітники із доступом до інтернету працюють віддалено, частково функціонує колцентр. «За останні дні ми змогли повернути кошти за скасовані замовлення максимальній кількості клієнтів», – додає CEO Yakaboo. Книжкова платформа відмовилась від співпраці з видавництвами з Росії та вилучила зі свого сайту та мобільного додатку російські видання.

Якими збитками обернеться війна для Yakaboo, яка збільшила виторг на 66% – це майже до $10 млн – у 2020‑му? Передбачити важко. «І, мабуть, це не на часі. Зараз важливо докласти максимальних зусиль для завершення війни. Щоб перестали гинути люди», – говорить Богдан.

Раніше Forbes публікував уривки з деяких книжок видавництва Yakaboo Publishing. Прочитати їх можна за посиланнями:

Чому люди чогось хочуть та як перетворити просте бажання на цілеспрямоване? У книжці «Хочу!» Бурґіс шукає відповіді на ці питання та пояснює, як навчитись правильно хотіти.

  • «Що ви несете», серійний підприємець Дмитро Дубілет

Під час чемпіонату світу 1994 року Дмитро Дубілет відпочивав у Криму з бабусею та дідусем. Щоночі вони дивилися матчі, і тоді майбутній підприємець уперше спіймав себе на тому, що його захоплюють маленькі кольорові прямокутники поруч із рахунком матчу – прапори. 27 років потому Дубілет випустив книжку, у якій зібрав найцікавіші історії про стяги з усього світу.

«Чи не найбільше мене дратує удавана обізнаність, коли люди вдають, що знаються на тому, про що й гадки не мають. Мені вона так свербить, що я пишу про це книжку», – зазначає американський вчений-психолог Адам Ґрант. Люди можуть себе дуже пере- або недооцінювати. Як зробити сумнів інструментом самовдосконалення? Про це Адам Ґрант Forbes розмірковує в книзі «Подумай знову».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні