Головна мета нового порядку ведення військового обліку в Україні – цифровізувати процес та зібрати повну інформацію про наявні військові резерви. Про це йдеться в матеріалі Forbes.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Питання впорядкування військового обліку у владі, обговорюють з перших місяців війни, розповіли Forbes два співрозмовники в Офісі президента (ОП). «Система не працювала належним чином, був чіткий сигнал від військового керівництва, що це потрібно змінювати», – каже співрозмовник в ОП. «Наприкінці минулого року це питання вже «наболіло», тому вирішили не тягнути та символічно запустити на початку року».
- Зараз облік ведеться хаотично, немає координації між центрами комплектування, більшість особових справ військовозобовʼязаних зберігається у паперовому вигляді, пояснює консультант ОП на правах анонімності. «Держава не розуміє, яка точна кількість військовозобовʼязаних у країні, з якими спеціальностями та який реальний резерв можна зібрати», – каже він.
- Облік буде вестися в повністю електронному форматі у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. На впровадження нового порядку держорганам та міністерствам дається шість місяців. До цього часу має зʼявитися і нова опція у «Дії» – електронний військовий квиток, каже співрозмовник в ОП на правах анонімності.
- В ОП Forbes запевнили, що завдання мобілізувати якнайбільше військовозобовʼязаних не стоїть. «Ці речі прямо не повʼязані. Головна мета – унормувати процес та зробити його цивілізованим», – каже співрозмовник в ОП.
Контекст
30 грудня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив новий порядок ведення військового обліку. За задумом уряду стати на облік мають всі військовозобовʼязані українці.
Згідно з документом, на роботу чи навчання військовозобовʼязаних можуть приймати після підтвердження, що вони стоять на військовому обліку. Держкомпанії та приватні підприємства мають вести облік військовозобовʼязаних працівників та подавати інформацію до центрів комплектування. А центри зайнятості та консульства – про безробітних та тих, хто перебуває за кордоном понад три місяці відповідно.
На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.