Категорія
Новини
Дата

Проєкт цифрової валюти Facebook відмовляється від швейцарської заявки на ліцензію. Він буде реалізований у США

Підтримуваний Facebook проєкт цифрової валюти Diem відкликав свою заявку на отримання швейцарської платіжної ліцензії. Замість цього він здійснюватиме свою діяльність у США, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Швейцарська некомерційна організація Diem Association, яка контролює розробку цифрової валюти Diem, планувала отримати ліцензію на платіжну систему в швейцарського регулятора FINMA.
  • Тепер Diem Association займеться організацією випуску електронних грошей спільно з каліфорнійським банком Silvergate.
  • Спочатку цифрова валюта Diem розроблялася як універсальні електронні гроші, привʼязані до основних світових валют. Наразі планується випустити стейблкоїн. На відміну від біткоїну, Diem буде контролюватися обмеженою кількістю компаній, включаючи Facebook і Diem Association.
  • Банк Silvergate буде ексклюзивним емітентом Diem USD і управлятиме доларовими резервами, що забезпечують електронні гроші.

Контекст

Facebook разом із Diem Association збираються випустити цифрову валюту Diem наприкінці 2021 року. Це вже друга спроба соцмережі, на початку 2021-го вона планувала випустити власну цифрову валюту Libra. Facebook хотіла зробити її основою своєї платіжної системи. До проєкту долучилися 27 організацій. За даними NYT, серед партнерів є сервіси Uber, Lyft і Spotify, а за участь у роботі Libra кожна з 27 фірм заплатила по $10 млн. 

Однак процес загальмувала протидія з боку регуляторів. Країни G7 висловили загальну думку, що «жоден міжнародний стейблкоїн-проєкт не може починати роботу, доки не врегульовано правові ризики». Держави побоювалися, що Libra може впливати на обмінний курс, а також сприяти відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та порушувати конфіденційність користувачів.

Як наслідок, проєкт втратив кількох ключових спонсорів і керівників, включаючи Visa, MasterCard, Stripe, PayPal, eBay і Vodafone. Врешті Facebook змінила плани і в квітні 2020 року оголосила про запуск криптовалюти, яка привʼязана до курсу долара США.

Торік остаточно закрився проєкт TON від засновника Telegram Павла Дурова. TON мав стати цілою екосистемою з власними сервісами, додатками та платіжною системою. Внутрішня криптовалюта платформи Дурова називалася Gram. Однак їй завадила Комісія з цінних паперів і бірж США, яка вимагала від суду визнати токени Gram цінними паперами й домоглася заборони на їх продаж.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні