Прокуратура США запропонувала порушити кримінальну справу проти Boeing – Reuters /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Прокуратура США запропонувала порушити кримінальну справу проти Boeing – Reuters

2 хв читання

Getty Images

Прокурори США рекомендують високопоставленим чиновникам Міністерства юстиції порушити кримінальні справи проти Boeing після того, як зʼясувалося, що компанія порушила мирову угоду, повʼязану з двома авіакатастрофами, повідомили Reuters джерела. Мін’юст США має вирішити чи висувати нові звинувачення до 7 липня.

Компанія вже більше пʼяти років страждає від проблем з літаками, включаючи дві катастрофи 737 Max зі смертельними наслідками у 2018 та 2019 роках, внаслідок яких загинуло 346 людей. 

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Про рекомендації прокурорів, які ведуть цю справу, раніше не повідомлялося.
  • У травні офіційні особи встановили, що компанія порушила мирову угоду 2021 року, яка захищала Boeing від кримінального звинувачення після двох авіакатастроф зі смертельним наслідком за участю літаків 737 MAX у 2018 та 2019 роках.
  • Відповідно до угоди 2021 року Мінʼюст погодився не переслідувати Boeing за звинуваченнями у шахрайстві з Федеральним управлінням цивільної авіації за умови, що компанія перегляне свою практику дотримання вимог та надаватиме регулярні звіти. Компанія Boeing також погодилася виплатити $2,5 млрд для врегулювання справи.
  • Раніше Boeing заявляла, що «дотримується умов» угоди, термін якої складає три роки і яка відома як угода про відстрочення судового переслідування. Цього місяця Boeing заявила Міністерству юстиції, що не згодна з його висновком про те, що компанія порушила угоду.
  • Джерела повідомили, що внутрішні обговорення у Міністерстві юстиції продовжуються, і остаточних рішень про висунення звинувачень, ще не ухвалено. Джерела не уточнили, які кримінальні звинувачення розглядають представники Міністерства юстиції, але одне з джерел сказало, що вони можуть вийти за рамки первісного звинувачення у змові про шахрайство, яке було висунуте у 2021 році.
  • В якості альтернативи замість того, щоб переслідувати Boeing, Міністерство юстиції могло б продовжити угоду 2021 року на рік або запропонувати нові, суворіші умови.

Контекст

Кримінальні звинувачення посилять кризу у компанії Boeing, яка зіткнулася з пильною увагою з боку прокурорів, регулюючих органів і законодавців США після інциденту із літаком авіакомпанії Alaska Airlines. У січні просто під час польоту у літака Boeing випали двері, як раз за два дні до закінчення терміну дії угоди 2021 року. Це знову призвело до хаосу у компанії. Проблеми призвели до безлічі порушень безпеки та сукупних збитків на суму понад $31 млрд.

Boeing, ймовірно, готовий заплатити штраф, але вважає, що визнання провини, яке зазвичай тягне за собою додаткові обмеження для бізнесу, може завдати занадто великої шкоди. Boeing отримує значні доходи від контрактів з урядом США, зокрема з Міноборони, які можуть опинитися під загрозою.

Родичі жертв двох катастроф літаків 737 MAX вже давно критикують угоду 2021 року, стверджуючи, що чиновники Мін’юсту США мали притягнути до відповідальності компанію та її керівників.

На слуханнях у Сенаті в червні генеральний директор Дейв Келхун визнав недоліки компанії в галузі безпеки та вибачився перед сімʼями загиблих у авіакатастрофах. Минулого тижня родичі загиблих зажадали від прокурорів стягнути з компанії штраф у розмірі майже $25 млрд та розпочати кримінальне переслідування.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні