Категорія
Новини
Дата

Радіаційний фон в Запорізькій області нормальний – мер Енергодара

Станом на 7:00 радіаційний фон на території Запорізької області не несе загрозу життю та здоров’ю населення, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов. Радіаційний фон коливається від 9 до 16 мкР/год залежно від регіону.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти:

  • Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ регулярно перевіряє рівень радіаційного фону в області
  • Радіаційний фон не перевищує природній фон, властивий для території: у Енергодарі 9-12 мкР/год, Мелітополі – 9-12 мкР/год, Бердянську – 12.5 мкР/год, Василівці – 16 мкР/год

Контекст

О 01:40 4 лютого російські війська почали обстрілювати Запорізьку атомну електростанцію і влучили у перший енергоблок. Росіяни обстріляли учбово-тренувальний корпус. Працівники АЕС відключили 3 енергоблок.

Через обстріл президент Зеленський поспілкувався з президентом США Джо Байденом і премʼєр міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Останній пообіцяв найближчим часом скликати Раду Безпеки ООН.

О 5:20 ранку обстріли припинилися. На Запорізьку АЕС виїхали підрозділи ДСНС і ліквідували пожежу. Робітники закликають світову спільноту та НАТО відреагувати на такі зухвалі дії російських окупантів.

На фоні новини про пожежу на Запорізькій атомній станції вартість біткоїна знизилася до $41 093, повідомляє Bloomberg. Азійські фондові ринки впали до 16-місячного мінімуму після повідомлення про пожежу на Запорізькій АЕС.

МАГАТЕ вирішило запустити у режимі цілодобової роботи Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій через пожежу на Запорізькій АЕС

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні