Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, тепер доступний на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. Про це повідомила пресслужба Мінцифри. НАЗК відкрило реєстр на початку вересня.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- З реєстру можна дізнатися ПІБ корупціонера, яке правопорушення вчинив та яке покарання отримав.
- Переглянути реєстр корупціонерів можна за посиланням.
- «Команда Мінцифри працює із силовим блоком, щоб максимально відкрити доступ до даних, адже прозорість – основа демократичного суспільства», – зазначив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Контекст
З початком великої війни державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
Водночас в НАЗК зазначили, що зараз існує значний суспільний інтерес до відкриття даних цього реєстру.
Реєстр корупціонерів – портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.
У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.