Категорія
Новини
Дата

НАЗК відкрило реєстр корупціонерів з огляду на «значний суспільний інтерес»

1 хв читання

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • З початком великої війни державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, йдеться в повідомленні. 
  • Водночас в НАЗК зазначили, що зараз існує значний суспільний інтерес до відкриття даних цього реєстру.
  • «Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо», – заявили в НАЗК.
НАЗК відкрило реєстр корупціонерів з огляду на «значний суспільний інтерес» /Фото 1
  • В агентстві також додали, що Міноборони повідомило про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до реєстру, однак за умови, що не відображатимуться відомості про місце роботи, а також посади на час вчинення особою корупційного або повʼязаного з корупцією правопорушення.
  • Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив, що відкриті дані реєстру є потужним інструментом антикорупції.
  • «Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті й дані Реєстру декларацій», – сказав Новіков.

Контекст

Реєстр корупціонерів – портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

Переглянути Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, можна за посиланням.

У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.

НАЗК очікує ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку з запровадженням воєнного стану, та має врегулювати питання публічного доступу до даних Реєстру декларацій.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні