Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- З початком великої війни державним органам, в тому числі й НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, йдеться в повідомленні.
- Водночас в НАЗК зазначили, що зараз існує значний суспільний інтерес до відкриття даних цього реєстру.
- «Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо», – заявили в НАЗК.
- В агентстві також додали, що Міноборони повідомило про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до реєстру, однак за умови, що не відображатимуться відомості про місце роботи, а також посади на час вчинення особою корупційного або повʼязаного з корупцією правопорушення.
- Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив, що відкриті дані реєстру є потужним інструментом антикорупції.
- «Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті й дані Реєстру декларацій», – сказав Новіков.
Контекст
Реєстр корупціонерів – портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.
Переглянути Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, можна за посиланням.
У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.
НАЗК очікує ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку з запровадженням воєнного стану, та має врегулювати питання публічного доступу до даних Реєстру декларацій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.