Категорія
Новини
Дата

Robinhood подала заявку на проведення IPO. Компанія вперше розкрила фінпоказники

Онлайн-брокер Robinhood подав заявку в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC) на первинне публічне розміщення. Це одне з найбільш очікуваних IPO в 2021 році, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Robinhood планує розмістити 20-35% акцій на біржі Nasdaq під тікером HOOD. Розраховує залучити щонайменше $100 млн. 
  • Головними організаторами IPO є Goldman Sachs, J.P. Morgan Securities, Barclays Capital і Citigroup Global Markets.
  • Robinhood розраховує на оцінку не менше, ніж у $40 млрд, зазначає Financial Times.
  • У заявці на IPO компанія розкрила фінансові показники. Торік чистий прибуток Robinhood досяг $7,45 млн, а дохід зріс на 245%, до $958,8 млн. 2019 року компанія зазнала збитків на $106,6 млн, а дохід склав $277,5 млн. Сума активів під управлінням Robinhood за рік зросла з $19,2 млрд до $80 млрд, а кількість активних користувачів у місяць досягло 17,7 млн.
  • Однак у першому кварталі 2021-го збиток онлайн-брокера склав $1,4 млрд через стрибок цін на акції GameStop у січні й екстрений збір коштів. Дохід у першому кварталі року – $522 млн, що на 309% більше порівняно з аналогічним періодом 2020-го.
  • Дохід на користувача зріс на 65%, до $137, а найбільше компанія заробляє на механізмі PFOF (payment for order flow). Robinhood продає угоди клієнтів маркет-мейкерам, таким як Citadel Securities, які, своєю чергою, обіцяють здійснити операцію за поточними ринковими цінами або вищими, зазначає Financial Times. Торік завдяки цьому Robinhood заробила майже $720 млн, або 75% доходу. У першому кварталі цього року частка зросла до 81%.
  • Robinhood також розкрила і юридичні проблеми. Зокрема, телефон гендиректора і співзасновника компанії Влада Теньова було вилучено федеральними прокурорами. Robinhood має позови на рівні штатів Каліфорнія і Нью-Йорк щодо відмивання коштів і кібербезпеки, що може коштувати мінімум $10 млн. Кількість колективних позовів за блокування торгів «мем-акціями» наближається до 50.
  • Крім того, напередодні регулюючий орган США FINRA наклав на брокера найвищий штраф в історії $70 млн за введення клієнтів в оману, заохочення ризикованих стратегій і недостатній контроль за власними технологіями. Претензії FINRA повʼязані з технологією Robinhood, яка автоматизувала відкриття нових рахунків і оновлювала інформацію клієнтів про їхні баланси й позикові кошти, зазначає The Wall Street Journal.

Контекст

Фінтехстартап Robinhood заснували в 2013 році Влад Теньов і Байджу Бхатто. Нині в компанії 2100 штатних співробітників. Robinhood є брокерською компанією і дає змогу торгувати акціями, опціонами, криптовалютою, а також частками акцій. Наразі на торгівлю опціонами припадає близько 38% доходу, а на акції та криптовалюту – 25% і 17% відповідно. Robinhood став піонером в області безкоштовної торгівлі акціями, що змусило всю галузь знизити комісії в 2019 році. Простий у використанні інтерфейс застосунку Robinhood також полегшив для роздрібних інвесторів торгівлю цінними паперами. Це викликало наплив молодих інвесторів під час карантинних обмежень, і в 2021-му Robinhood став головним інструментом у війні трейдерів із Reddit проти Волл-стріт. Роздрібні інвестори допомогли підняти акції компаній, які перебувають у тяжкому становищі, зокрема GameStop, AMC, Bed, Bath&Beyond і BlackBerry.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні