П'ять найбільш інноваційних інвестиційних фінтехкомпаній. Хто ще крім Robinhood /Shutterstock
Категорія
Інновації
Дата

П'ять найбільш інноваційних інвестиційних фінтехкомпаній. Хто ще крім Robinhood

4 хв читання

Shutterstock

Запеклий трейдинг на внутрішньому ринку й захмарні оцінки активів стали головними ознаками ринку акцій у пандемічний рік, що підштовхнуло карколомне зростання частини інвестиційних фінтехкомпаній, які були в цьому задіяні.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Зігравши на бумі інвестицій у ритейл минулого року, Robinhood повертається до списку Forbes «50 фінтехкомпаній». У 2020-му вона не увійшла до списку, адже головні брокерські фірми знизили комісійні за свої послуги, чим створили жорстку конкуренцію для піонера мобільного трейдингу. 

Під час величезного колапсу ринку акцій і ще більшого його відродження минулого року Robinhood отримала рекордні $673 млн виторгу завдяки спрямуванню замовлень маркетмейкерам – так вона змогла виділитися серед усе більшої кількості трейдингових застосунків. Цього року, з підвищенням трейдингу так званих мем-акцій до небувалих обсягів, компанія серйозно налаштована побити свій рекорд – за перший квартал у них уже замовлень приблизно на $330 млн, що втричі більше, ніж минулого року за аналогічний період.

Не лише Robinhood серйозно збільшила своє зростання за минулий рік. Ще один брокерський застосунок Stash, який пропонує IRAs (індивідуальні пенсійні рахунки), дебетові рахунки та навіть страхування життя, вдвічі підвищив кількість рахунків минулого року й зібрав свій найбільший інвестиційний фонд у лютому. 

А необанк Aspiration, чиєю визначальною рисою є інвестування в компанії, які на 100% відмовилися від викопного палива, також провів свій найкращий рік, понад удвічі збільшивши кількість користувачів до майже 5 млн.

Компанія, що не увійшла до списку? Робо-едвайзер Betterment. Як і багато з тих, хто потрапив до списку, цей давній учасник рейтингу повідомив про свій найкращий квартал на початку цього року. Але компанія також зіткнулася із більш загрозливими конкурентами: Wealthfront, яка теж зосередилася на пасивних інвестиціях, і віднедавна публічна компанія SoFi.

Aspiration

Штаб-квартира: Лос-Анджелес. 

Позиціонуючи себе як фінтех для захисників довкілля, компанія пропонує керовані IRAs і оподатковувані рахунки, які вона інвестує в компанії, що на 100% відмовилися від викопного палива. Рахунок «витрачай і накопичуй» від Aspiration пропонує зняття готівки з банкоматів і дебетові картки з кешбеком від обраної «сумлінної коаліції» компаній. Клієнти можуть або платити скільки захочуть – навіть і зовсім не платити, або обрати преміум-сервіс за $7,99 на місяць і отримати ощадний рахунок під відсотки та можливість купувати вуглецеві купони для всіх купівель бензину.

Інвестиції: $255 млн від Alpha Edison, AGO Partners, Леонардо Ді Капріо, Орландо Блума та інших.

Остання оцінка вартості: $1 млрд.

Результати: за останній рік кількість користувачів зросла вдвічі до майже 5 млн.

Співзасновники: гендиректор Андрей Черни, 45, і Джо Санберґ, 41, відповідно, політик і підприємець, які познайомилися на заході для студентів у Гарварді 24 роки тому.  

Guideline

Штаб-квартира: Сан-Матео, Каліфорнія.

Пропонує малому бізнесу пенсійний план 401(k) за мінімальну щомісячну плату $39 плюс $8 за кожного працівника в програмі. Фонди в цих планах (переважно від Vanguard) мають дуже низькі комісійні – у середньому 0,07% за актив. Учасники можуть інвестувати на власний розсуд або дослухатися до персоналізованих порад від Guideline. Intuit і Square використовують Guideline як партнера в 401(k).

Інвестиції: $144 млн від Greyhound Capital, Tiger Global Management, Felicis Ventures та інших.

Остання оцінка вартості: $425 млн, згідно із PitchBook

Результати: за останній рік кількість користувачів пенсійними планами на платформі зросла на 40% до 20 000, а активів стало вдвічі більше на суму $4 млрд.  

Співзасновники: гендиректор Кевін Буск, 42 (колишній виконавчий директор в TaskRabbit exec); головний технічний директор Майк Нельсон, 33; і головний дизайнер Джеремі Кабайеро, 38.

iCapital Network

Штаб-квартира: місто Нью-Йорк.

Зводить фінансових консультантів і їхніх заможних клієнтів із фондами приватного капіталу, приватного боргу, венчурного капіталу з гедж-фондами. Клієнти можуть вкладати мінімум $25 000 в один фонд, що значно менше за традиційні мінімальні внески. Зараз надає свої white label послуги понад 90 фірмам, серед яких Blackstone, The Carlyle Group, Brookfield, UBS, Deutsche Bank і Goldman Sachs.

Інвестиції: $239 млн від BlackRock, Credit Suisse, Ping An та інших.

Остання оцінка вартості: $1,4 млрд.

Результати: після кількох поглинань, серед яких конкурент Artivest і платформа інвестиційних фондів-донорів від Wells Fargo, компанія закінчила 2020-й з інвестованими через платформу активами на $70 млрд, що на 48% більше, ніж у 2019-му.

Співзасновники: гендиректор Лоренс Калкано, 58, який 17 років пропрацював у Goldman Sachs; керівні партнери Ден Віне, 45, і Нік Вероніс, 56.

Robinhood

Штаб-квартира: Менло-Парк, Каліфорнія.

Брокерський мобільний застосунок, який першим став без комісій торгувати акціями, криптовалютами, ETFs та опціонами. Тепер мобільний брокер повідомляє про понад 13 млн користувачів. Підписка Gold коштує від $5 на місяць і надає інвесторам доступ до маржинальної торгівлі за 2,5% річної ставки. Запустив сервіс управління дебетовими картками у грудні 2019-го.

Інвестиції: $5,6 млрд від Ribbit Capital, Iconiq Capital, Andreessen Horowitz та інших.

Остання оцінка вартості: $11,7 млрд.

Результати: в перший квартал 2021-го отримав майже $331 млн виторгу завдяки спрямуванню продажів до маркетмейкерів, що втричі більше за аналогічний період у 2020-му.

Співзасновники: гендиректор Володимир Тенев, 34, і Байджу Бхатт, 36, які познайомилися студентами в Стенфорді до того, як почали працювати на Волл-стріт.

Stash

Штаб-квартира: місто Нью-Йорк.

За щомісячну абонплату від $1 до $9 застосунок Stash пропонує інвесторам-аматорам набір послуг, до яких входять дрібна купівля акцій і тематичних ETFs; традиційні IRAs або IRAs Рота на мінімум $5; чековий рахунок без комісійних; дебетова картка і навіть страхування життя. Купівлі за допомогою дебетової картки приносять винагороди у вигляді дрібних акцій.

Інвестиції: $456 млн від Union Square Ventures, Eldridge Industries, Goodwater та інших.

Остання оцінка вартості: $1,4 млрд.

Результати: залучили 5 млн клієнтів та активів під управлінням на понад $2,5 млрд за шість років із дня заснування. 

Співзасновники: гендиректор Брендон Кріґ, 46, і президент Ед Робінсон, 37, які познайомилися в інвестиційній фірмі, де Кріґ очолював електронний трейдинг.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні