Категорія
Новини
Дата

Росія атакувала газову інфраструктуру на Полтавщині 19 ракетами і випустила ще 124 дрони (оновлено)

1 хв читання

У ніч на 11 лютого Росія здійснила атаку на газову інфраструктуру й продовжує атакувати енергетику, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Оновлено. Росія здійснила комбінований удар ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині – загалом до 19-ти ракет, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

Ключові факти

  • Росія випустила 19 крилатих, балістичних та керованих авіаційних ракет по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині. Інформація щодо типів та результатів бойової роботи ще уточнюється.
  • Росія атакувала і 124-ма ударними БпЛА типу «Shahed» та дронами-імітаторами.
  • Станом на 10.00 підтверджено збиття 57-ми «шахедів» та безпілотників інших типів у Харківській, Полтавській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Ще 64 ворожих безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені.
  • Внаслідок ворожої атаки постраждали Полтавщина, Чернігівщина, Харківщина та Черкащина.
  • «Відбувається чергова атака на енергосистему України. Вночі ворог здійснив атаку на газову інфраструктуру. Станом на ранок енергетика продовжує залишатись під прицілом», – написав вранці міністр Галущенко.
  • За його словами, з метою мінімізації можливих наслідків для енергетичної системи оператор системи передачі НЕК «Укренерго» терміново застосовує заходи екстренних відключень електроенергії.
  • Міністр додав, що щойно буде дозволяти безпекова ситуація, будуть уточнюватися наслідки.
  • «Укренерго» застосувало аварійні відключення у зв’язку з масованою ракетною атакою. Близько 11:00 відключення були скасовані.

Контекст

Українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Споживання електроенергії зростає, зокрема, 10 лютого, станом на 7:30, його рівень був на 1,9% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – 7 лютого. Усе через суттєве зниження температури повітря.

Минулого року імпорт електроенергії став найбільшим з 2014 року, досягши показника в 4,4 млн МВт·год, а експорт знизився до історично мінімального рівня за цей час – до 348 500 МВт·год.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні