Українська та російська делегації провели перемовини у Гомелі, Білорусь. Після першого раунду українська та російська делегації їдуть до столиць для консультацій, говорить радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Основною метою зустрічі з російською делегацією було обговорення питання припинення вогню в Україні, говорить Подоляк.
- Результат: сторони визначили пріоритетні теми, за якими намітили певні рішення. Жодної конкретики. «Сторони обговорили можливість найближчим часом провести й другий раунд переговорів. На ньому ці теми отримають конкретну практику розвитку», – каже Подоляк.
- «Переговори важкі. Щоправда, вже без будь-яких обовʼязкових ультиматумів, – говорить Подоляк. – Російська сторона, на жаль, все ще вкрай необʼєктивно дивиться на запущені нею руйнівні процеси».
Перемовини вів не президент України Володимир Зеленський, а українська делегація. Склад делегації:
- голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія;
- міністр оборони Олексій Резніков;
- радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк;
- перший заступник глави делегації України в ТКГ Андрій Костін;
- нардеп Рустем Умєров;
- заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.
Цитата Зеленського перед перемовинами
«Скажу відверто, як завжди: я не дуже вірю у результат цієї зустрічі, але нехай спробують. Щоб потім у жодного громадянина України не було жодного сумніву, що я як президент не намагався зупинити війну, коли був нехай і маленький, але все ж таки шанс».
Контекст
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 27 лютого запропонував Зеленському зустрітися з російською делегацією на річці Припʼять, в місті Гомелі.
Умов перед перемовинами – жодних.
Мета України, за словами Зеленського, – територіальна цілісність. «Нашу позицію ви побачили на сто відсотків. Це – безумовний захист національної державності, – каже він. – Поки наші хлопці там – президент тут, голова Офісу тут, премʼєр тут, армія тут, головнокомандувач тут. Ми всі будемо боронити нашу державу, наші кордони».
Того ж 27 лютого, до дзвінка від Лукашенка, Зеленський вже звертався до Білорусі, у якій вчора проходив референдум щодо поправки до Конституції Білорусі. На голосування винесли питання про відмову країни від статусу без’ядерної держави і юридичний імунітет проти всіх його злочинів.
Білорусь приєдналася до війни Росії проти України, 24 лютого повідомив пресцентр Держприкордонслужби України. У перший день війни російські війська атакували ділянки українського кордону, який межує з РФ та Білоруссю. Вони атакували українських прикордонників та пункти пропуску із застосуванням артилерії, важкої техніки та стрілецької зброї.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.