Категорія
Новини
Дата

Перемовини між Україною та Росією: українська делегація повертається до столиці. Буде другий раунд

Перемовини між Україною та Росією: українська делегація повертається до столиці. Буде другий раунд

Українська та російська делегації провели перемовини у Гомелі, Білорусь. Після першого раунду українська та російська делегації їдуть до столиць для консультацій, говорить радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Основною метою зустрічі з російською делегацією було обговорення питання припинення вогню в Україні, говорить Подоляк.
  • Результат: сторони визначили пріоритетні теми, за якими намітили певні рішення. Жодної конкретики. «Сторони обговорили можливість найближчим часом провести й другий раунд переговорів. На ньому ці теми отримають конкретну практику розвитку», – каже Подоляк.
  • «Переговори важкі. Щоправда, вже без будь-яких обовʼязкових ультиматумів, – говорить Подоляк. – Російська сторона, на жаль, все ще вкрай необʼєктивно дивиться на запущені нею руйнівні процеси».

Перемовини вів не президент України Володимир Зеленський, а українська делегація. Склад делегації:

  • голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія;
  • міністр оборони Олексій Резніков;
  • радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк;
  • перший заступник глави делегації України в ТКГ Андрій Костін;
  • нардеп Рустем Умєров;
  • заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.

Цитата Зеленського перед перемовинами

«Скажу відверто, як завжди: я не дуже вірю у результат цієї зустрічі, але нехай спробують. Щоб потім у жодного громадянина України не було жодного сумніву, що я як президент не намагався зупинити війну, коли був нехай і маленький, але все ж таки шанс».

Перемовини між Україною та Росією: українська делегація повертається до столиці. Буде другий раунд /Фото 1

Українська делегація на перемовинах. Фотографію зробили журналісти російської нивинної агенції ТАСС. На перемовинах є лише російські та білоруські журналісти. Але й їм російська деллегація заборонила вести онлайн трансляцію.

Контекст

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 27 лютого запропонував Зеленському зустрітися з російською делегацією на річці Припʼять, в місті Гомелі.

Умов перед перемовинами – жодних.

Мета України, за словами Зеленського, – територіальна цілісність. «Нашу позицію ви побачили на сто відсотків. Це – безумовний захист національної державності, – каже він. – Поки наші хлопці там – президент тут, голова Офісу тут, премʼєр тут, армія тут, головнокомандувач тут. Ми всі будемо боронити нашу державу, наші кордони».

Того ж 27 лютого, до дзвінка від Лукашенка, Зеленський вже звертався до Білорусі, у якій вчора проходив референдум щодо поправки до Конституції Білорусі. На голосування винесли питання про відмову країни від статусу без’ядерної держави і юридичний імунітет проти всіх його злочинів.

Білорусь приєдналася до війни Росії проти України, 24 лютого повідомив пресцентр Держприкордонслужби України. У перший день війни російські війська атакували ділянки українського кордону, який межує з РФ та Білоруссю. Вони атакували українських прикордонників та пункти пропуску із застосуванням артилерії, важкої техніки та стрілецької зброї.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні