Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала провадження щодо виплат за електроенергію з сонячних електростанцій (СЕС), які розташовані на окупованих територіях. Про це повідомив на правах анонімності співрозмовник Forbes в антикорупційних органах. За даними джерел ЕП, справа зареєстрована минулого тижня.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Справа розслідується за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).
- У провадженні фігурують п’ять фірм, якими за даними Bihus.Info володіють Олег Шурма, брат заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, або наближені до посадовця особи.
Контекст
Bihus.Info 17 серпня опублікувало розслідування про виплату 367 млн грн за виробництво електроенергії сонячним електростанціям на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.
Серед компаній, які отримували виплати за зеленим тарифом на окупованих територіях: сонячні станції «КД Енерджі 2», «Нацпрод», «Відновлювальна Енергія Запоріжжя», «Грін Енерджі Токмак» і «Грандпауєр ЛЛС». Ці компанії, за даними журналістів, повʼязані з заступником голови офісу президента Андрія Єрмака – Ростиславом Шурмою.
«Гарантований покупець» тоді пояснив, що виплатив гроші, спираючись на дані «Укренерго».
Член парламентського енергетичного комітету, нардеп Андрій Жупанин 21 серпня зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який забороняє виплати зеленій генерації на окупованих територіях, що не видає електрику в українську об’єднану мережу.
Проблема, яку не врахував законодавець, – кредити підприємців на будівництво СЕС і ВЕС, вважає Сергій Євтушенко, співзасновник і керівний партнер компанії UDP Renewables. Він наполягає на реструктуризації кредитів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.