Категорія
Новини
Дата

Сенат США затвердив $40 млрд допомоги для України. На оборону передбачено $24 млрд

Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав надання допомоги Україні в розмірі $40,1 млрд. Засідання транслював канал PBS NewsHour.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 86 голосів «за» і 11 «проти» отримав в американському Сенаті законопроєкт. Його підтримали сенатори від обох провідних партій.
  • «Я вітаю Конгрес з тим, що він надіслав світу чітке двопартійне повідомлення про те, що народ Сполучених Штатів стоїть разом із хоробрим народом України, який захищає свою демократію та свободу», – сказав президент Джо Байден у письмовій заяві.
  • «Допомога $40 млрд Україні для того, щоб перемогти Росію, – одне з найрозумніших, найекономніших наших рішень», – заявив сенатор-республіканець Мітт Ромні.
  • $40 млрд дозволять надати «більше артилерії, протитанкової зброї та іншого обладнання, а також економічну та гуманітарну допомогу Україні», – вказав сенатор-демократ Боб Менендес.
  • Сенаторка від Демократичної партії Меггі Гассан, яка підтримала законопроєкт, написала у Twitter, що Україна бореться за власну свободу та безпеку: «Маємо продовжувати показувати Путіну, що його агресія не буде сприйматися. За волю та демократію завжди варто боротися».
  • Сенатор-республіканець Ренд Пол проголосував проти закону. Раніше він вимагав створення нової посади інспектора для відстежування коштів за програмою, що дещо сповільнило процес ухвалення законопроєкту про допомогу України в Сенаті.

Контекст

Нове фінансування передбачає $24 млрд на оборону: $6 млрд – на зброю для України та навчання ЗСУ; понад $8 млрд – на поповнення військових запасів США, які зменшились через надання зброї Україні; майже $4 млрд – на фінансування сил США в європейському регіоні.

Також із цієї суми $9 млрд піде на економічну підтримку України, $5 млрд – на подолання продовольчої кризи в країнах, що залежать від поставок продовольства з України. Крім того, законопроєктом передбачається виділення фінансування на допомогу українським біженцям у США, заволодіння активами російських олігархів, відкриття посольства США в Києві та розкриття російських військових злочинів.

Спочатку Байден звернувся до Конгресу з пропозицію проголосувати за фінансування розміром $33 млрд. 11 травня Палата представників одноголосно схвалила законопроєкт і збільшила суму до $40,1 млрд. Законодавці додали $3,4 млрд на військову допомогу і $3,4 млрд – на гуманітарну.

Під час голосування в Сенаті 13 травня американський сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував надання допомоги. Він вимагав включити положення, яке вимагає призначити генерального інспектора з нагляду над фінансуванням. Його позиція затягнула прийняття законопроєкту на тиждень, оскільки замість пришвидшеної процедури документ мав пройти усі звичайні процедурні моменти.

Таким чином, новий пакет фінансування втричі перевищує обсяг попереднього, який становив $13,6 млрд. Загальна сума фінансування США від початку російського вторгнення становить $54 млрд. Як підраховує PBS NewsHour, ця цифра перевищує річні витрати США на військову та економічну зовнішню допомогу і наближається до річного військового бюджету Росії.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні