Категорія
Новини
Дата

Справа автівок для армії. Колишнього заступника секретаря РНБО Гладковського судитимуть заочно

1 хв читання

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 25 червня дозволила спеціальне судове провадження (in absentia) щодо колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Деталі

  • 25 червня відбулось чергове судове засідання у справі стосовно колишнього першого заступника секретаря РНБО, ексзаступника міністра оборони та директора департаменту Міноборони, які обвинувачуються у завданні державі збитків на загальну суму 17,44 млн грн.
  • САП не називає прізвища підозрюваного. Враховуючи наведені факти, можна зробити висновок, що йдеться про Олега Гладковського.
  • Колегія суддів ВАКС підтримала позицію прокурора САП та ухвалила здійснювати спеціальне судове провадження (in absentia), йдеться у повідомленні.

Контекст

За версією слідства, ексзаступник міністра оборони, директор департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння і військової техніки в змові з Гладковським у 2017 році організували закупівлю в рамках державного оборонного замовлення автомобілів «МАЗ 6317» (Богдан 6317) за завищеними цінами. Виробником автомобілів виступило дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №2», що входить до групи повʼязаних компаній Корпорації «Богдан» (частки в статутному капіталі належали Гладковському та його оточенню).

На стадії формування оборонзамовлення уряд висунув низку вимог. Серед іншого йшлося про рівень локалізації виробництва автомобілів, який повинен був становити не менш ніж 60%. На той момент згадані автомобілі не відповідали цим вимогам, маючи рівень локалізації всього 10%.

У результаті лобістських дій вимоги до локалізації зменшили до 20%. Попри те, що компанія-виробник не відповідала й цій вимозі, вона все одно отримала держзамовлення – за умови доведення рівня локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% упродовж трьох років.

Слідство заявило, що відповідні витрати для збільшення рівня локалізації компанія-виробник незаконно перевела на бюджет України.

Контракт між Міноборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, неможливість перегляду ціни і межовість визначених контрактом статей калькуляції. Всупереч цій умові, ціну збільшили, а посадові особи Міноборони її узгодили. В результаті постачальнику незаконно переплатили понад 17,4 млн грн.

У липні 2021 року обвинувальний акт у справі скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

За даними слідства, у листопаді 2023-го обвинувачений виїхав з України. У квітні 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП та оголосила Гладковського в розшук.

Слідчий суддя ВАКС 13 травня підтримав позицію прокурора САП й обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні