Категорія
Новини
Дата

«Справжнє обличчя жорстокої загарбницької війни». ЄС звинуватив російську владу у скоєнні звірств у Бучі

1 хв читання

Європейський Союз звинуватив РФ у скоєнні звірств на звільнених територіях у Київській області, які раніше перебували під окупацією. Про це йдеться у заяві глави дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля, зробленій від імені всього ЄС, пише «Європейська правда».

Ключові факти

  • ЄС найрішучішим чином засуджує звірства, вчинені російськими збройними силами в ряді окупованих українських міст, які зараз звільнені. 
  • Переконливі зображення великої кількості загиблих і жертв серед мирного населення, а також руйнування цивільної інфраструктури показують справжнє обличчя жорстокої загарбницької війни, яку РФ веде проти України та її народу. Масові вбивства в місті Буча та інших містах України будуть внесені до списку звірств, скоєних на європейській землі, йдеться у заяві.
  • Російська влада відповідає за ці злочини, скоєні під час фактичного контролю над цим районом. Вони підпадають під дію міжнародного права окупації, заявив Боррель.
  • ЄС переконаний, що винуватці цих військових злочинів та інших серйозних порушень, а також відповідальні урядовці та військові керівники будуть притягнуті до відповідальності. 
  • ЄС підтримує забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні з боку Збройних сил РФ, додається у заяві.

Ключова цитата

«Ми повністю підтримуємо розпочате прокурором МКС розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, а також роботу Комісії з розслідування УВКПЛ. ЄС надає допомогу генеральному прокурору України та громадянському суспільству у збиранні та збереженні доказів військових злочинів», — заявив Жозеп Боррель.

Контекст

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у понеділок виступив за створення міжнародної комісії для розслідування подій у Бучі і інших районах Київщини, які він називає геноцидом.

Президент Франції Емманюель Макрон після звірств у Бучі виступив за посилення санкцій проти Росії і запровадження обмежень на імпорт російської нафти і вугілля.

Посли ЄС 6 квітня обговорять розширення санкцій проти РФ, серед яких можливість ембарго на російські енергоносії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд