Влада США повернула більшу частину біткоїнів, які оператор трубопроводів Colonial Pipeline заплатив хакерам як викуп минулого місяця, пише The Wall Street Journal.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Міністерство юстиції США заявило, що правоохоронці вилучили з віртуального гаманця близько 64 біткоїнів на суму близько $2,3 млн.
- Загалом Colonial Pipeline заплатила хакерам 75 біткоїнів на суму $4,4 млн. Таким чином, через волатильність криптовалют сума у доларах склала лише трохи більше половини вартості викупу.
- Правоохоронні органи ідентифікували використаний для виплати викупу віртуальний гаманець. До нього Федеральне бюро розслідувань (ФБР) отримало «ключ» – еквівалент пароля, необхідного для доступу до активів.
- Оскільки транзакції з біткоїнами доступні публічно, у багатьох випадках правоохоронні органи можуть відслідковувати платежі та вкрадені кошти, сказав колишній високопоставлений чиновник Мінюсту США Суджа Раман.
Контекст
7 травня відбулася кібератака на трубопровід Colonial Pipeline, який забезпечує приблизно 45% поставок бензину й дизельного палива в південно-східні штати США з нафтопереробних заводів, розташованих у Мексиканській затоці.
Зупинка трубопроводу викликала нестачу палива, підвищений попит на південному сході США і, як наслідок, зростання цін на бензин.
За даними Американської автомобільної асоціації, середня ціна на бензин у країні перевищила $3 за галон, що стало найвищим показником із жовтня 2014 року.
Colonial Pipeline заплатила хакерам викуп протягом декількох годин після нападу. Отримавши платіж, вони надали оператору інструмент розшифровки для відновлення його відключеної компʼютерної мережі. Однак частково відновити роботу трубопровід зміг лише 13 травня.
ФБР звинуватило в атаці тіньове злочинне угруповання DarkSide, яке, ймовірно, базується в Росії. Водночас президент США Джо Байден заявив, що наразі немає доказів причетності російського уряду до атаки, але засудив президента Росії Володимира Путіна за те, що він дозволив злочинним хакерам вільно атакувати США.
Важливі цифри
За даними лондонської блокчейн-аналітичної компанії Elliptic, DarkSide і її дочірні компанії отримали не менше $90 млн викупу в біткоїнах за останні девʼять місяців від 47 жертв.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.