Президент США Джозеф Байден підписав указ про запровадження нових санкцій проти Росії. Американським інвесторам заборонять купувати російські держоблігації і з Вашингтона вишлють 10 російських дипломатів
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Мінфін США з 14 червня заборонив американським фінансовим установам пряму купівлю боргових цінних паперів у Центрального банку і Міністерства фінансів Росії, а також у Фонду національного добробуту.
- Також введено санкції проти шести російських технологічних компаній, які надають підтримку кіберпрограмі російських спецслужб і сприяють зловмисним діям у кіберпросторі. Зокрема, таким як кібератака SolarWinds.
- До списку потрапили такі техкомпанії: Positive Technologies, «Пасит», Військовий інноваційний технополіс «ЕРА», НДІ «Спецвузавтоматика», «НЕОБ» і «АСТ».
- США офіційно назвали Російську службу зовнішньої розвідки, також відому як APT 29, Cozy Bear і The Dukes, виконавцем широкомасштабної кібершпигунської кампанії SolarWinds.
- Крім того, до санкційного списку додані 32 юридичні та фізичні особи, які здійснювали спроби уряду Росії впливати на президентські вибори у США 2020 року, а також інші акти дезінформації та втручання.
- У партнерстві з Європейським Союзом, Великою Британією, Австралією та Канадою санкції також накладено на вісім фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з окупацією частини території України та репресіями в Криму. До цього списку потрапили компанії, що будували Кримський міст: «Ленпромтранспроєкт», «Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ» і директор «Мостотрест» Леонід Риженькін. Також сімферопольське СІЗО-1 і четверо так званих кримських чиновників.
- США також висилають 10 співробітників з російської дипломатичної місії у Вашингтоні. До складу персоналу входять представники російських спецслужб, йдеться у повідомленні.
- Незважаючи на санкції, адміністрація Байдена висловила бажання стабільних та передбачуваних відносин з Росією.
Контекст
У вівторок президент Джо Байден розмовляв із президентом РФ Володимиром Путіним. Вони обговорили питання хакерських дій Росії, втручання у вибори і нарощування російських військ на кордоні з Україною і в Криму, пише Forbes. Байден запросив Путіна зустрітися найближчими місяцями і особисто обговорити деякі проблеми. Росія ще не прийняла запрошення, і не зрозуміло, як на це вплинуть нові санкції.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.