Голлівудські сценаристи 27 вересня завершать страйк, який тривав 148 днів, йдеться в повідомленні Гільдії сценаристів Америки (WGA) у соцмережі Х. Протести розпочалися після безуспішних переговорів сценаристів із групою найбільших кіностудій та стрімінгів щодо умов переукладання колективного договору.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- WGA повідомила, що досягла попередньої угоди з Альянсом продюсерів кіно та телебачення (AMPTP). Переговорний комітет WGA, правління WGAW та Рада WGAE одноголосно проголосували за рекомендацію угоди, йдеться у повідомленні Гільдії.
- За даними The Wall Street Journal, сторони зійшлися на компромісі. WGA оцінила вартість трирічної угоди в $233 млн на рік, хоча раніше вимагала операцію на $429 млн, а альянс пропонував лише $86 млн на рік.
- Крім того, WGA домоглася обмежень на використання штучного інтелекту, встановлення мінімальної кількості персоналу в кімнатах телесценаристів на проєктах, бонусів за кількість переглядів на стрімінгових каналах, щорічної індексації мінімальної заробітної плати – на 5%, 4% та 3,5% протягом трьох років, пише Hollywood Reporter.
- Остаточно затвердити угоду планують на голосуванні 2–9 жовтня.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
На початку травня Гільдія сценаристів Америки розпочала безстроковий страйк через низькі зарплати. 13 липня до неї приєдналася Гільдія кіноакторів США. До цього були невдалі переговори з Альянсом продюсерів кіно та телебачення, які тривали майже два тижні.
Актори перестали брати участь у рекламних кампаніях, вести церемонії та відвідувати премʼєри фільмів і серіалів. Через страйк було зсунуто терміни виходу багатьох фільмів та серіалів, перервано вихід телевізійних шоу, а також відкладено вручення премії «Еммі».
Зокрема, профспілки вимагали підвищення зарплати та виплат від показів на стрімінгових сервісах. Також вони наполягають на регулюванні використання штучного інтелекту у знімальних процесах.
Страйк WGA став одним із найтриваліших в історії Голлівуду. Financial Times оцінювала збитки економіки Каліфорнії через акції протесту в $5 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.