Категорія
Новини
Дата

Суд оштрафував Apple на понад $300 млн за порушення патенту. Позов подала компанія-«патентний троль»

Федеральний суд американського міста Маршал, штат Техас оштрафував Apple на $308,5 млн за порушення патенту на управління цифровими правами (DRM). Позов подала приватна компанія Personalized Media Communications (PMC), яка вважається «патентним тролем», пише Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • PMC подала до суду, стверджуючи, що Apple порушила свій патент на технологію, включаючи FairPlay, яка використовується для поширення зашифрованого контенту з iTunes, App Store і Apple Music.
  • 2015 року Personalized Media подала до суду, стверджуючи, що технологія FairPlay, яку застосовують в App Store, Apple Music і iTunes, порушує сім патентів.
  • Apple оскаржила дійсність патенту в Раді з патентних випробувань і апеляцій. Однак Апеляційний суд США минулого року скасував рішення Ради.
  • На рішення суду про штраф $308,5 млн Apple планує подати апеляцію.

Головна цитата

«Подібна судова практика, яку ініціюють компанії, що не розробляють і не продають ніякі продукти, уповільнює інновації та завдає шкоди споживачам», – прокоментували в Apple.

Контекст

У листопаді Google виграла патентний позов, поданий PMC на різні патенти. Також PMC подала позов проти Netflix в Нью-Йорку. Рішення суду навряд чи вплине на застосування Apple DRM. Однак PMC може використати це рішення для подальших позовів у майбутньому.

PMC фактично не займається виробництвом, а лише скуповує патенти й ініціює судові процеси з вимогою заборони виробництва або сплати роялті, заробляючи в такий спосіб гроші. 

Для боротьби з патентним тролінгом в Україні в липні 2020 року було ухвалено закони №815- ІХ та №816-ІХ. Щоб запобігати та боротися з патентним тролінгом, серед іншого документами передбачено можливість анулювати реєстрацію на промисловий зразок, винахід і корисну модель у позасудовому порядку. 

14 жовтня почав діяти закон №703-IX, який передбачає створення національного органу інтелектуальної власності. Його функції поклали на Український інститут промислової власності (Укрпатент). Після цього всі функції, пов’язані з реєстрацією та охороною об’єктів інтелектуальної власності, зосереджено в одному органі.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні