Паризький суд визнав колишнього президента Франції Ніколя Саркозі винним у корупції й торгівлі впливом. Його засудили до трьох років позбавлення волі, два з яких умовно, пише Reuters.
Ключові факти
- Саркозі звинуватили в підкупі на той момент судді французького касаційного суду Жильбера Азібера.
- Прокуратура просила дати експрезиденту чотири роки ув'язнення, два з яких умовно.
- Однак Саркозі може не відбувати покарання у в'язниці. Суддя дозволила йому перебувати з електронним браслетом за межами в'язниці протягом року, що залишився.
- Експрезидент має 10 днів на оскарження рішення.
Контекст
За версією слідства, після відходу з посади президента Саркозі через свого адвоката Тьєррі Ерзога обіцяв допомогти Азіберу з призначенням на посаду в Монако. За це Азібер мав надати інсайдерську інформацію щодо прослуховування, поставленого на телефон Саркозі в рамках справи про нелегальне фінансування президентської кампанії з боку дочки засновника компанії L'Oreal Ліліан Бетанкур. У цій справі експрезидента виправдали.
Саркозі і його правоцентристська партія Les Republicains упродовж багатьох років заявляли, що розслідування проти колишнього президента політично мотивовані.
Також цього місяця французький експрезидент повинен постати перед судом за звинуваченням у порушенні правил фінансування виборчої кампанії під час його невдалої спроби переобрання в 2012 році. Прокуратура розслідує інформацію про те, що колишній лідер Лівії Муаммар Каддафі надав для передвиборчої кампанії Саркозі в 2007 році мільйони євро, які були відправлені до Парижа у валізах.
Цікавий факт
Саркозі є другим президентом сучасної Франції, якого звинуватили в корупції. 2011 року винним у корупції визнали Жака Ширака.
Довідка
Ніколя Саркозі був президентом з 16 травня 2007-го по 15 травня 2012 року. Впродовж свого терміну він підняв пенсійний вік з 60 до 62 років і змінив податкову систему для заохочення понаднормової роботи. На міжнародній арені він запамятався посередництвом у припиненні вогню в ході російсько-грузинської війни 2008 року та виступив за військове втручання в Лівію в 2011 році.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.