Категорія
Новини
Дата

Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України. На економіку позитивно впливають сільське господарство і переробна промисловість

Аналітики Світового банку поліпшили оцінку зростання ВВП України у 2021 році до 3,8% із 3% у січневому прогнозі. Зростання підкріплене позитивним впливом сектору сільського господарства і переробної промисловості.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Помірне відновлення економіки України в 2021 році пояснюється високою невизначеністю. Зокрема, з темпами вакцинації проти COVID-19 і економічною політикою щодо поліпшення інвестицій і забезпеченням макроекономічної стабільності.
  • Прогноз зростання ВВП на 3,8% підкріплений позитивним впливом сектору сільського господарства і переробної промисловості.
  • Також враховано подальші можливі тимчасові локдауни в першій половині 2021 року через затримки вакцинації.
  • За оцінками банку, економічний вплив COVID-19 на Україну був меншим, ніж у більшості інших країн. Проте пандемія призвела до великих втрат для домогосподарств та послабила прихильність уряду до проведення важливих реформ.
  • Повільніший імпульс реформ підірвав довіру інвесторів та призвів до затримки фінансування МВФ. У результаті значні потреби в державному фінансуванні 2020 року були задоволені в основному за рахунок внутрішніх запозичень, які склали 10,5% ВВП.
  • Як і в січні, Світовий банк прогнозує відновлення світової економіки на рівні 4% у 2021 році та 3,8% у 2022 році. Хоча поширення вірусу може загальмувати прискорення, якщо заходи боротьби з пандемією не будуть успішні, а вакцинування затримається.

Контекст

ВВП України скоротився на 4% у 2020 році. Більше половини загального падіння ВВП пояснюється спадом у сфері транспорту й логістики на 16,4% та у сільському господарстві – на 11,5%. Це призвело до втрат ВВП у розмірі 1,09% та 1,03% відповідно. Незважаючи на здебільшого негативну динаміку, кілька галузей показали зростання 2020 року. Найбільший підйом у будівництві (5,2%) та торгівлі (4,9%). Разом ці сфери компенсували 0,8% падіння ВВП.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує збільшення ВВП України на 4,1% та 3,8% у 2022-му. За прогнозами Мінекономіки, зростання ВВП цього року становитиме 4,6%, а НБУ спрогнозував збільшення на 4,2%.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні