Категорія
Новини
Дата

Tesla збільшила доходи на 74% у першому кварталі року. Частину зростання забезпечив продаж біткоїнів

1 хв читання

Американська автомобільна компанія Tesla за перший квартал 2021 року збільшила доходи на 74%, до $10,4 млрд. Частину зростання забезпечив продаж біткоїнів на $101 млн, пише TechCrunch.

 

Ключові факти

  • Доходи за три місяці 2021 року склали $10,389 млрд проти $5,985 млрд минулоріч.
  • У першому кварталі чистий прибуток компанії склав $438 млн. За відповідний період минулого року Tesla отримала $16 млн чистого прибутку.
  • За тримісячний період операційний грошовий потік компанії склав $1,641 млрд. Перший квартал вона завершила з грошовими коштами та їх еквівалентами на загальну суму $17,1 млрд.
  • Виробництво авто збільшилося майже на 76% у першому кварталі. Tesla виробила 180 338 автівок, тоді як в першому кварталі минулого року – 102 672.
  • За три місяці цього року компанія продала 184 877 авто. Це вдвічі більше порівняно з першим кварталом 2020-го.
  • Лідером продажів був седан преміум-класу Tesla Model 3, а в майбутньому очікується, що це місце посяде Model Y, пише BBC.
  • Підрозділи компанії з виробництва сонячної енергії й акумуляторів також продемонстрували істотне зростання: кількість розміщення сонячних батарей зросла на 163%, до 92 мегават, а кількість розміщення систем зберігання збільшилася на 71%, до 445 мегават-годин.
  • Крім підвищення продажів, на прибутки Tesla вплинули й операції з криптовалютою. У цьому кварталі компанія інвестувала $1,5 млрд у біткоїни, а потім продала 10%. Внаслідок продажу отримала $101 млн доходу.

Цікавий факт

Маск повідомив, що Tesla продала 10% біткоїнів, аби довести їх ліквідність як альтернативи зберігання грошей на балансі.

Контекст

Торік Tesla вперше показала прибуток за підсумками року, зокрема за рахунок стрибка продажів електромобілів у Китаї. Чистий прибуток компанії 2020-го склав $721 млн, тоді як попереднього року було зафіксовано чистий збиток у розмірі $862 млн.

Перехід Tesla до прибутковості є поворотним моментом для електромобільного бізнесу, пише The New York Times. У 2021 році вона розраховує продати понад 800 000 авто завдяки розширенню виробництва на своєму заводі в Китаї та відкриттю третього заводу в Німеччині неподалік Берліна. Однак в Європі Tesla стикається із зростаючим тиском конкурентів: Volkswagen, Renault, Hyundai, Daimler та інших виробників, які випустили поліпшені й недорогі електромобілі. На пʼяти наступають і конкуренти в США. Ford Motor почав виробляти електричний позашляховик Mustang Mach-E. Компанія має право на отримання федеральної податкової знижки, яка тепер поширюється не лише на автомобілі Tesla.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд