Категорія
Новини
Дата

Топменеджмент «Нафтогазу» отримав $22,3 млн винагороди у збитковому для компанії 2020 році. Ексголова компанії Коболєв заперечує

Сім членів правління НАК «Нафтогаз» у 2020 році отримали 610,1 млн грн винагороди. Торік держкомпанія отримала 19 млрд грн чистого збитку, згідно зі звітом Комітету з призначень і винагород, опублікованим Економічною Правдою.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Найбільшу частину з цієї суми у 2020 році отримав ексочільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв — 347 млн грн. Зокрема, 338,6 млн грн як другу частину виплат винагороди за перемогу над «Газпромом» в арбітражі у 2018 році. Ще 6,3 млн грн — зарплата Коболєва за рік. За даними звіту «Нафтогазу», першу частину виплат у 261 млн грн за перемогу у Стокгольмському арбітражі Коболєв отримав в 2018 році. Інша частина премії повинна була виплачуватися протягом трьох років.
  • Коболєв назвав дані щодо винагород за 2020 рік «черговими маніпуляціями та брехнею». «Моя реальна грошова компенсація за роботу в «Нафтогазі» за період після продовження контракту в березні 2020 року склала 0 грн 0 копійок», – заявив він.
  • Перший заступник голови правління Сергій Перелома при зарплаті в 7,4 млн грн на рік отримав ще 62,8 млн грн винагороди: 24,7 млн грн за «виконання роботи на інших ключових посадах в Групі Нафтогаз» та 10,8 млн грн за перемогу над «Газпромом».
  • Директор з трансформацій Отто Ватерландер при річному окладі 8,8 млн грн отримав винагороду у 59,5 млн грн; фіндиректор Петер ван Дріл – 45,9 млн грн; директор з юридичних питань Ярослав Теклюк – 93,8 млн грн. До 21 січня 2020 року членами правління були також Юрій Колбушкін та Микола Гавриленко. Торік вони отримали 900 000 грн та 200 000 грн відповідно.
  • У листі наглядовій раді голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко закликав до більшої прозорості та розкритикував фінзвіт за 2020 рік (опублікований у 2019 році), в якому не було подробиць про зарплати і премії окремих топменеджерів. На думку Вітренка, це погіршує імідж «Нафтогазу» і створює основу для спекуляцій.
  • Водночас Вітренко не називає власних бонусів за перемогу над «Газпромом» у Стокгольмі, пише Kyiv Post. «Я не можу назвати точну цифру. Це буде порушення мого контракту і мене можуть засудити», – сказав він. При цьому в публічній декларації про доходи та активи за 2020 рік Вітренко написав $10,4 млн як компенсацію від «Нафтогазу».
  • Вітренко у 2018 році отримав 201 млн грн (близько $7,5 млн) за перемогу в Стокгольмському арбітражі, як пише Економічна Правда. Другу частину премії він отримав у вигляді держоблігацій на $4 млн строком на пʼять років.

Контекст

Після чотирьох років арбітражного провадження між «Нафтогазом» та «Газпромом» за двома контрактами Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення на користь України: 22 грудня 2017 року щодо контракту на поставку газу та 28 лютого 2018 року щодо компенсації у сумі $4,63 млрд за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. Ще $400 млн «Газпром» виплатив у вигляді нарахованих відсотків. У 2018 році наглядова рада української компанії прийняла рішення про розподіл бонусу в розмірі 1%, від $4,6 млрд, 41 співробітнику «Нафтогазу» за успішну роботу.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні