Категорія
Новини
Дата

Центральний банк Японії запустив тестування власної цифрової валюти

Японський центральний банк почав тестування першої власної цифрової валюти CBDC. Після цього вирішать, чи проводити подальші випробування із залученням приватних компаній і споживачів.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Випробування «цифрової єни» триватимуть до березня 2022 року.
  • Банк планує розробити тестове середовище для системи CBDC. Крім цього, проведуть експерименти з основними функціями CBDC як платіжного інструменту: випуск, розподіл і погашення.
  • Всього заплановано три стадії тестування національної цифрової валюти. Друга фаза спрямована на більш докладне її вивчення.
  • Під час третьої фази до цифрової валюти отримають доступ приватні підприємства і звичайні користувачі.

Контекст

Поява грошей не лише в паперовій, а й у цифровій формі є природним кроком їх еволюції у сучасному світі, зазначає Нацбанк України. Нині більшість центробанків розвинених країн світу в тому чи іншому вигляді працюють над цифровою валютою, свідчать дані Банку міжнародних розрахунків. На початку лютого влада Китаю розіграла серед жителів $1,5 млн у цифровій валюті, яку розробляє центральний банк. На відміну від добре відомих цифрових валют, таких як біткоїн, цифрову валюту Китаю контролює влада, а не децентралізована система.

В Україні Національний банк почав вивчати можливість випуску власної цифрової валюти е-гривні з 2016 року. 2018-го було реалізовано пілотний проєкт, під час якого в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні. 

Серед переваг цифрових валют відзначають те, що вони допомагають зробити суспільство більш фінансово інклюзивним, фінансові послуги – доступнішими, а платежі – швидшими та дешевшими. Натомість існують потенційні ризики. Зокрема, цифрові валюти можуть докорінно змінити ландшафт фінансової системи, а також створити ймовірні ризики для функціонування банківської системи та фінансової стабільності загалом. Крім того, будь-які технології, на яких будуються цифрові валюти, не застраховані від збоїв у роботі системи.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні