Категорія
Новини
Дата

Китай видасть громадянам $1,5 млн у цифровій валюті в рамках тестування

Влада Китаю розіграє серед жителів $1,5 млн у цифровій валюті, яку розробляє центральний банк. На відміну від добре відомих цифрових валют, таких як біткоїн, цифрову валюту Китаю контролює влада, а не децентралізована система, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Китайська влада розіграє серед жителів 50 000 ваучерів номіналом 200 юанів (близько $30).
  • Цифрову валюту можна буде витратити в деяких офлайн- та інтернет-магазинах під час китайських новорічних свят з 10 по 17 лютого.
  • Це третє випробування цифрової валюти, яку розробляє Народний банк Китаю. В останні кілька місяців аналогічні експерименти проводили в містах Шеньчжень і Сучжоу.
  • Право на тестування цифрової валюти матимуть лише ті, хто має китайський ідентифікаційний номер або посвідку на проживання в Гонконзі, Макао чи Тайвані. 

Контекст

В останні кілька років переважна більшість споживчих платежів у Китаї здійснюється безготівково. В основному через застосунки Alipay та WeChat Pay. Народний банк Китаю розробляє цифрову валюту, яка буде працювати аналогічно транзакціям через існуючі платіжні застосунки.

Поява грошей не лише в паперовій, а й у цифровій формі є природним кроком еволюції грошей у сучасному світі, зазначає Нацбанк України. Нині більшість центробанків розвинених країн світу в тому чи іншому вигляді працюють над цифровою валютою, свідчать дані Банку міжнародних розрахунків.

В Україні Національний банк почав вивчати можливість випуску власної цифрової валюти е-гривні з 2016 року. У 2018 році було реалізовано пілотний проєкт, під час якого в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні. Серед переваг цифрових валют відзначають те, що вони допомагають зробити суспільство більш фінансово інклюзивним, фінансові послуги – доступнішими, а платежі – швидшими та дешевшими.

Натомість існують потенційні ризики. Зокрема, цифрові валюти можуть докорінно змінити ландшафт фінансової системи, а також створити ймовірні ризики для функціонування банківської системи та фінансової стабільності загалом. Крім того, будь-які технології, на яких будуються цифрові валюти, не застраховані від збоїв у роботі системи.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні