Британський компʼютерний вчений і творець World Wide Web (WWW, або Всесвітня павутина) Тім Бернерс-Лі продав вихідний код технології у вигляді NFT. Як повідомляє аукціонний дім Sothebyʼs, лот обійшовся покупцю в $5,4 млн.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Переможець аукціону отримав чотири різні предмети: оригінальні файли з часовими позначками, що містять 9555 рядків коду, лист Бернерса-Лі про код і його створення, 30-хвилинну анімовану візуалізацію написання коду та цифровий постер із зображенням коду й підписом автора.
- Ім’я покупця вихідного коду World Wide Web не розголошується.
- Аукціон із продажу NFT Бернерса-Лі під назвою «Це змінило все» почався 22 червня, а початкова ставка була $1000, пише CNBC.
- Продавши NFT, Бернерс-Лі вперше отримав напряму гроші за свій винахід, пише Financial Times. На відміну від засновників Google, Facebook і Amazon, які розбагатіли завдяки інтернету, Бернерс-Лі – не мільярдер, тому що його технологію не було запатентовано. Лабораторія ЦЕРН у Швейцарії, де Бернерс-Лі працював у момент створення технології, зробила розробку надбанням громадськості.
Довідка
World Wide Web (WWW, або Web) – це інформаційний простір, де документи та інші веб-ресурси ідентифіковані покажчиком ресурсів (URL). Вони повʼязані між собою гіперпосиланнями і можуть бути доступні через інтернет. Гіперпосилання дають змогу користувачам переміщатися між веб-сторінками. Кілька веб-сторінок зі спільним доменним імʼям утворюють веб-сайт. Тім Бернерс-Лі створив Всесвітню павутину в період з 1989-го по 1991 рік.
Контекст
Продаж NFT Бернерса-Лі за $5,4 млн перевищив суму у $2,9 млн, за яку купили перший твіт засновника Twitter Джека Дорсі у вигляді NFT. Однак це все одно менше рекордної суми, за яку було продано NFT. У березні 2021 року графічний дизайнер Біпл, справжнє імʼя якого Майк Вінкельманн, продав NFT цифрову картину «Перші 5000 днів» за рекордні $69 млн на аукціоні Christieʼs. Також цього ж місяця цифровий аватар, відомий як CryptoPunk, було продано на Sothebyʼs за більш ніж $11,7 млн.
За даними аналітичної платформи NonFungible, загальний обсяг продажів NFT у першому кварталі цього року досяг $2 млрд. Водночас продажі цифрових предметів колекціонування різко впали в останні тижні – з семиденного піку в $176 млн 9 травня до $8,7 млн 15 червня. Це означає, що обсяги зараз приблизно повернулися на рівень початку 2021 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.