Категорія
Новини
Дата

У Геннадія Корбана на кордоні вилучили паспорт. Прикордонники заявили, що його позбавлено громадянства

Під час в’їзду в Україну у очільника територіальної оборони Дніпропетровської області Геннадія Корбана прикордонники вилучили український паспорт, повідомив УП його адвокат Андрій Йосипов. У коментарі виданню «РБК-Україна» Корбан повідомив, що не може вʼїхати в Україну «за жодним документом».

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Наразі Корбан перебуває на кордоні. Прикордонники заявили йому, що його українське громадянство припинене, проте не показали жодних підтверджувальних документів.
  • Адвокат повідомив, що на кордон прибули представники інших силових відомств. За інформацією УП, Корбан приїхав з території Польщі у пропускний пункт «Смільниця». 
  • Речник Держприкордонслужби заявив, що «під час оформлення громадян на кордоні дії інспекторів прикордонної служби відбуваються виключно в межах норм чинного законодавства, що регламентує перетин державного кордону». 
  • «В результаті я не можу тепер вʼїхати за жодним документом: ні за військовим квитком, ні за «Дією», ніяк. По суті, застряг тут, у прикордонній зоні. Адвокати зараз розбираються, бо незрозуміло, за яким документом, наприклад, я можу повернутися назад (до Польщі. – Forbes)», – сказав Корбан.
  • Доповнено. «Наразі я перебуваю на вʼїзді в Україну, в пункті переходу кордону «Смільниця». Мені досі здається, що це якесь непорозуміння чи розіграш. У мене вилучили паспорт громадянина України, видали акт. Додому, в Україну, мене не пускають», – написав Корбан у Facebook. Він звернувся до президента Зеленського з проханням «вирішити це непорозуміння».
  • Корбан опублікував документ про вилучення паспорта для виїзду за кордон. Там зазначається, що закордонний паспорт Корбана є недійсним згідно з дорученням ГУ ДМС у Дніпропетровській області від 20 липня 2022 року. У документі Корбан зазначений як «особа без громадянства».
У Геннадія Корбана на кордоні вилучили паспорт. Прикордонники заявили, що його позбавлено громадянства /Фото 1

Контекст

11 липня Корбан повідомив, що виїжджає з України у семиденну «відпустку» до іншої держави на зустріч зі своїм семирічним сином. Корбан може легально виїжджати через наявність трьох неповнолітніх дітей.

Днями у мережі зʼявилася копія указу президента про позбавлення громадянства бізнесмена, колишнього очільника Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, співголови забороненої партії ОПЗЖ Вадима Рабіновича і нинішнього очільника тероборони Дніпропетровської області Корбана.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні