Категорія
Новини
Дата

У Луганській області понад 3000 підприємств зупинили роботу

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Луганській області зупинили діяльність понад 3000 підприємств. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Ключові факти

  • Денісова розповіла про збитки для промисловості на окупованих територіях. За її словами, сільськогосподарських товаровиробників змушують брати на роботу вихідців із тимчасово захоплених територій Донецької та Луганської областей і російських військових.
  • Окупаційна адміністрація у місті Василівка Запорізької області змушує місцевих підприємців торгувати за рублі, а у разі невиконання вимог загарбників підприємцям погрожують «профілактичною бесідою».
  • У місті Бердянську Запорізької області окупанти «націоналізують» майно підприємців, які відмовилися співпрацювати із загарбниками.

Контекст

Як писала раніше «Економічна правда», через розрив економічних зв’язків з підконтрольними регіонами та обмежену логістику фермери на тимчасово окупованих територіях змушені продавати росіянам свій врожай за безцінь. Придбаний таким чином товар росіяни разом з награбованим вивозять в анексований Крим.

Міністр аграрної політики Микола Сольський заявляв, що російські окупанти продовжують красти українське зерно з тимчасово окупованих територій. Втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. За його словами, практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, перевозять крадене українське зерно.

Матеріали по темі