Категорія
Новини
Дата

У Сенаті США є 81 голос на підтримку вторинних санкцій проти РФ. Цього достатньо для подолання можливого вето Трампа

1 хв читання

Ліндсі Грем /Getty Images

Ліндсі Грем Фото Getty Images

Американські сенатори Річард Блюменталь (демократ) і Ліндсі Грем (республіканець) заявили, що вже мають 81 голос у Сенаті на підтримку законопроєкту про запровадження вторинних санкцій проти Росії. Заява сенаторів 21 травня опублікована на офіційній сторінці Блюменталя. Для подолання можливого вето президента Дональда Трампа у Сенаті потрібно 67 голосів.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі

  • Законопроєкт передбачає економічну ізоляцію РФ у разі, якщо Москва не припинить війну проти України. Сенатори пропонують посилити санкційний тиск на Росію, включно з підвищенням тарифів для країн, які співпрацюють із Кремлем.
  • Один із пріоритетів законопроєкту – обмежити роль Китаю у підтримці російської економіки, зокрема через імпорт нафти з тіньового флоту. 
  • Сенатори вважають, що без допомоги Пекіна фінансування військової кампанії РФ стане неможливим. 
  • «Поки ми прагнемо миру, для нас – і для переважної більшості Сенату – стає все більш очевидним, що Путін грає в ігри. Сенат США готовий діяти, якщо ці ігри продовжаться», – йдеться у заяві.
  • Ліндсі Грем добре ознайомлений із перебігом перемовин і нереалістичними вимогами Кремля: зокрема, він був присутній на зустрічі очільника МЗС України Андрія Сибіги та держсекретаря США Марко Рубіо у Туреччині в ніч з 14 на 15 травня.
  • Поява Грема у Стамбулі не була випадковою, каже співрозмовник Forbes Ukraine у дипколах. Це був зокрема сигнал «поганого поліцейського» у вигляді Конгресу для росіян. «Натяк, що Конгрес потенційно може прийняти санкції абсолютною більшістю голосів», – пояснив він.

Контекст

Йдеться про ініціативу Ліндсі Грема запровадити 500% мита для країн, що купують російські нафту, газ і уран. Серед інших кроків – запровадження високих тарифів або навіть повне торговельне ембарго проти Москви.

19 травня в інтервʼю каналу CBS Рубіо дав зрозуміти: якщо Путін не змінить своєї позиції, Конгрес діятиме незалежно від Білого дому.

Водночас президент США Дональд Трамп за результатами телефонної розмови з Путіним заявив, що поки не збирається підтримувати санкції проти Росії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні