Категорія
Новини
Дата

У США сенатор заблокував надання Україні $40 млрд допомоги. Він вимагає призначити інспектора з нагляду за фінансуванням

Американський сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував надання Україні $40 млрд допомоги, яке перед цим схвалила Палата представників. Він хоче, щоб був генеральний інспектор для контролю за витратами. Про це пише The Wall Street Journal.

Ключові факти

  • Через протидію Ренда Пола швидкому голосуванню Сенат тепер має пройти через усі звичайні процедурні моменти. Сенатор сказав, що єдиний спосіб змусити його проголосувати за законопроєкт – це включити положення, яке вимагає призначити генерального інспектора з нагляду над фінансуванням.
  • Сенатор, який заблокував швидке виділення грошей, відкинув звинувачення в небажанні допомогти Україні. «Це безвідповідально викидати на вітер $40 млрд і не знати, куди вони підуть», – заявив він.
  • Лідер сенатської більшості Чарльз Шумер і лідер сенатської меншості Мітч МакКоннелл запропонували Полу проголосувати за його поправку, але він відкинув це. «Коли у вас є пропозиція внести поправку до законопроєкту, ви не можете просто вийти та вимагати її указом. Спочатку ви повинні переконати інших учасників підтримати її. Так працює Сенат», – сказав Ренд Пол.

Контекст

Голосування в Сенаті за прискореною процедурою вимагало одноголосного ухвалення рішення (100 голосів), а це одноосібне блокування означає, що палата не схвалить цей захід цього тижня.

Пол представляє штат Кентуккі, як і лідер республіканської меншини в сенаті Мітч Макконел. Останній звинуватив колегу в тому, що той «не хоче допомогти Україні». Макконел і лідер більшості в Сенаті, представник Демократичної партії Чак Шумер запропонували проголосувати за ухвалення пропозиції Пола у вигляді поправки до закону. Той відмовився це зробити.

28 квітня Адміністрація президента США Джо Байдена попросила Конгрес схвалити фінансування в розмірі $33 млрд для підтримки української армії. Законопроєкт схвалила Палата представників.

Напередодні Байден виступив із заявою, в якій закликав законодавців ухвалити законопроєкт та подати йому на підпис у найближчі кілька днів. «Ми не можемо дозволити, щоб наші поставки допомоги припинилися, поки ми чекаємо на подальші дії Конгресу», – сказав він.

Уже виділених Вашингтоном коштів на військову допомогу Україні має вистачити майже до кінця місяця, але потрібно, щоб Конгрес США схвалив новий запит, заявив речник Пентагону Джон Кірбі.