Категорія
Новини
Дата

Україна відновила експорт свинини та яловичини. Транзит дозволено тільки через порти Румунії

Україна та Європейський Союз домовилися про транзит української мʼясної продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісакча – Орлівка. Через російську агресію Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Після перемовин з Європейською комісією та країнами – членами ЄС Україна узгодила транзит м’яса свинини та яловичини, а також та м’ясних продуктів і композитних продуктів з цих видів м’яса.
  • Оскільки Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС в частині аудиту щодо здоров’я тварин, як виняток на час військового стану і деблокади українських портів дозволено транзит виключно через порти Румунії.

Контекст

Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземним прапором заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.

Маріупольський морський торговельний порт до 2014 року входив до трійки найбільших – перевалював близько 15 млн т вантажів на рік. Після початку війни на Донбасі в 2014-му показники порту впали втричі. До повномасштабної війни порт підійшов з обігом близько 7 млн т.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні