Україна та Європейський Союз домовилися про транзит української мʼясної продукції за допомогою паромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісакча – Орлівка. Через російську агресію Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом.
⚡️ Залишився 1 день! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Після перемовин з Європейською комісією та країнами – членами ЄС Україна узгодила транзит м’яса свинини та яловичини, а також та м’ясних продуктів і композитних продуктів з цих видів м’яса.
- Оскільки Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС в частині аудиту щодо здоров’я тварин, як виняток на час військового стану і деблокади українських портів дозволено транзит виключно через порти Румунії.
Контекст
Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземним прапором заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.
Маріупольський морський торговельний порт до 2014 року входив до трійки найбільших – перевалював близько 15 млн т вантажів на рік. Після початку війни на Донбасі в 2014-му показники порту впали втричі. До повномасштабної війни порт підійшов з обігом близько 7 млн т.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.