Україна в межах кластера Brave1 вперше законтрактувала роботизовані турелі ШаБля. Це – куленепробивна автоматизована система під кулемети, що допомагає бійцям дистанційно знищувати ворога. Про це повідомив віцепремʼєр Михайло Федоров.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників, зазначив Федоров.
- «ШаБля – це інновація і приклад зброї сучасної війни. Розробка перейшла зі стартапу в сталий проєкт, який контрактує держава», – повідомив віцепремʼєр.
- Наша задача — допомагати створювати інновації, аби вони швидше доходили до поля бою, швидше застосовувались, ми отримували зворотний звʼязок і цих інновацій більшало.
- Він наголосив, що молоді підприємці мають отримати можливість створювати проєкти, які змінюють ситуацію на полі бою. «Технології допомагають зберігати життя нашим воїнам і бути ефективними», – зазначив Федоров.
Контекст
Brave1 – кластер оборонних технологій та державний проєкт, створений шістьма державними інституціями: Мінцифри, Міноборони, Мінстратегпром, Генштаб, Мінекономіки та РНБО.
Пріоритет кластера – наземні роботизовані комплекси, радіоелектронна розвідка та радіоелектронна боротьба. Саме ці технології фінансуватимуться першочергово.
У 2024-му Мінцифри отримає з бюджету 2,5 млрд грн. Це в чотири рази більше, ніж у 2023-му. 70% суми – на фінансування Brave1.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.