Категорія
Новини
Дата

Міжнародна компанія Onur Group Ukraine збільшила дохід у понад 2,3 раза, до понад 24 млрд грн. Левову частку забезпечило «Велике будівництво»

Компанія Onur Group Ukraine, яка є частиною міжнародної компаній Onur Group, за підсумком 2020 року отримала понад 24,4 млрд грн доходу. В 2019 році цей показник склав понад 10,6 млрд грн, повідомили Forbes.ua в пресслужбі компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Основну частину доходу приніс бізнес інфраструктурного будівництва (будівництво, ремонт і обслуговування доріг) – 23,6 млрд грн, що в 2,3 раза більше порівняно з 2019 роком. На другому місці – виробництво (бетону, асфальту, щебню, деревообробка). Цей напрямок бізнесу приніс 646,3 млн грн, що більше на майже 16,8% порівняно з даними попереднього року.
  • Значно менше доходу приніс бізнес інвестування фінансової індустрії, а саме 83,9 млн грн, що у понад двічі більше порівняно з показниками попереднього року. Ще 74,9 млн грн забезпечив напрямок альтернативної (»зеленої») енергетики. Зростання склало майже у 5,3 раза. Найменше доходу приніс агропромисловий напрямок – 22,2 млн грн, що на 14% менше порівняно з показниками 2019-го.
  • За підсумком 2020 року компанія Onur Group Ukraine отримала понад 63,84 млн грн чистого збитку. В той же час у 2019-му було зафіксовано 120 млн грн чистого прибутку. Основною причиною збитку, за даними пресслужби, стали інвестиційні витрати на «зелену» енергетику.
  • Прямі інвестиції компанії в Україні за період 2019–2020 років у всіх секторах склали понад 2,346 млрд грн, з яких 70% – інвестиції в сонячні електростанції.
  • Станом на сьогодні в Onur Group Ukraine працюють 5334 особи.

Контекст

Турецьку Onur Group (Onur Taahhut) засновано в 1991 році. Вона займається будівництвом і ремонтом автошляхів та інших інфраструктурних обʼєктів у країнах Східної Європи та Близького Сходу. Крім основного напрямку – будівництва автомобільних доріг та мостів, Onur Group Ukraine інвестує в «зелену» енергетику, сільське господарство, гірничо-видобувну промисловість, деревообробну галузь, авіаперевезення та туризм.

В Україні компанія працює з 2004 року, збудувавши ділянку траси міжнародного значення Київ–Одеса. Також у 2014-му Onur стала першою іноземною компанією в Україні, з якою уклали контракт OPRС на утримання дороги. Впродовж семи років вона відповідає за утримання, інспекцію та ремонт ділянки 187 кілометрів траси Київ–Чоп.

Нині Onur активно бере участь в президентському проєкті «Велике будівництво», який передбачає масштабну розбудову інфраструктури України. Основне завдання проєкту в 2021 році – будівництво чи реконструкція 6600 км доріг, 74 шкіл, 54 дитсадків тощо. Зокрема, торік Onur виграла тендер на будівництво вантового мосту через річку Дніпро в Запоріжжі на 11,918 млрд грн.

Загалом у будівництві українських доріг нині беруть участь 47 компаній, повідомили Forbes.ua в Мінінфраструктури. За сім місяців 2021 року найбільшими підрядниками за сумами контрактів стали «Автомагістраль Південь» – 17,6 млрд грн, СУНП «Автострада» – 13,1 млрд грн, Onur – 8,1 млрд грн, ШБУ-77 – 6,7 млрд грн, «Ростдорстрой» – 4,8 млрд грн, ПБС – 4,4 млрд грн, «Шляхове будівництво «Альтком» – 3,6 млрд грн, «Техно-Буд-Центр» – 2,8 млрд грн, «Автомагістраль» – 2,8 млрд грн, Хмельницьке ШБУ №56 – 2,8 млрд грн.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні